Baldur’s Gate: Enhanced Edition I i II zapowiedziane na lato 2012

Odliczanie na baldursgate.com dobiegło końca, ale strona padła pod naporem dużego ruchu (jak i na razie nie prezentuje żadnej nowej treści. Mimo to do sieci wyciekły pierwsze materiały jak np. ta zapowiedź:

Zapowiedź Baldurs Gate Enhanced Edition

Nad tą grą ma pracować zespół z overhaulgames.com powiązany z Bioware. Sama nazwa firmy wskazuje czym chcą się zajmować - renowacją, odświeżaniem starych klasyków.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze konkretów co do zawartości. Wiemy tyle że Baldur’s Gate: Enhanced Edition™ i Baldur’s Gate II: Enhanced Edition™ będą zawierały "zmodernizowaną" i uwspółcześnioną wersję silnika Infinity Engine oraz trochę nowej fabuły, nad którą pracować będą twórcy modernizowanych obecnie gier (link).

Na Twitterze Trent Oster wysyła ciekawe wiadomości. Czekamy na stronę, ale już wiemy że dodatki (jak opowieści z wybrzeża mieczy) także będą włączone do tych nowych wersji... Jak na razie działa twitter, który dostarcza cennych dla każdego fana informacji ;)

Współczesna wersja silnika powinna zapewnić bezproblemową obsługę współczesnego sprzętu, a w szczególności grafiki. Rozdzielczość od czasu wypuszczenia obu gier poszła w górę i to zdecydowanie wymaga aktualizacji (choć są fanowskie mody zapewniające większe rozdzielczości). Nie wiadomo też czy nowe BG 1 będzie używało silnika/zasad takiego jak w BG II, czy uproszczonego jak w oryginalnym BG I (choć ma to opierać się na silniku Trony Bhaala, więc raczej nie-uproszczony). Obecnie mamy BG TuTu, czy BGT przenoszące fabułę BG 1 do silnika BG 2. Na pewno obie gry używać będą zasad AD&D.

Obie gry będą chyba dostępne wyłącznie poprzez beamdoga - czyli platformę pobierania/aktualizacji/aktywacji gier online. Oczywiście nie za darmo ;)

RkBlog
Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact