Templatemonster Ubity ?

templatemonster.com oferuje wiele płatnych szablonów ładnie wyglądających na udostępnianych obrazkach. Dzięki programowi partnerskiemu powstało wiele stron-klonów oferujących szablony tego serwisu - m.in. szablon.pl. Czy w erze web 2.0 szablony templatemonster mają rację bytu ?

Dotarłem do kilkunastu szablonów oferowanych w tym serwisie i niestety bardzo się rozczarowałem. Większość szablonów to praktycznie sama grafika i flash. Na tekst zazwyczaj nie ma zbyt dużo miejsca, a część szablonów całkowicie rozsypywała się pod Konquerorem (pod Operą też niewiele lepiej). Według Google Trends popularność "templatemonster" w 2006 roku wyraźnie zmalała w porównaniu do 2005 roku. Alexa natomiast wyraźniej ukazuje spadek zainteresowania serwisem templatemonster.com, choć i tak ruch jest bardzo duży (zbliżony do gazeta.pl)

darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków
Szablon widziany pod Konquerorem i efekt jego walidacji...

darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków
Kolejny szablon pod Konquerorem, Operą (nieco lepiej) i w walidatorze :nice:

darmowy hosting obrazków
Szablon w pełni wykonany we flashu z podkładem muzycznym... (wiele szablonów go ma)

darmowy hosting obrazków
Za 390zł (szablon.pl) możemy mieć szablon witający nas takim tekstem.
Jak dla mnie szablony tego typu nie są godne polecenia. Za 200-400 zł można spokojnie dostać czytelny i współczesny szablon pod dowolną tematykę. Z szablonów templatemonster można wykorzystać pliki PSD, bo udostępniana wersja HTML jest daleka od doskonałości. PS. nie udostępniam powyższych szablonów ani nie wolno wykorzystywać grafik ze screenów do niecnych celów.
RkBlog

Zmiany w Bibliotece, 11 July 2008

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact