RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Broń dystansowa i strategia

W Baldurs Gate kluczowym czynnikiem wpływającym na wydajność danej taktyki walki jest liczba ataków na rundę. Im więcej tym siła ofensywna postaci gwałtownie rośnie. Dlatego np. Jaheira czy Anomen rozwijani w procach i pod wpływem ulepszonego przyśpieszenia mogą mieć nawet 8-10 ataków na rundę co w połączeniu z potężnym atakiem, procą everarda i pociskami +4/+5 (kumulacja obrażeń) mogą przewyższyć skutecznością postacie walczące dwiema broniami. Aerie czy Viconia mają praktycznie zerową siłę bojową w porównaniu do tych NPC.

Poniżej screen z działania dwuklasowanego na wojownika Yoshimo i procy everarda połączonej z ulepszonym przyśpieszeniem (Diamanda - główna postać, mnich).
darmowy hosting obrazków
Jeżeli chodzi o mnicha to jedyną jego zaletą jest możliwość łatwego osiągnięcia 100% odporności na magię jednak ma spore wady: potrzebna pomoc maga by chronił mnicha przed żywiołami, mnicha nie można przyśpieszać więc musi brać młyńce ze zdolności wysokopoziomowych, dodatkowo pięści poza dużymi obrażeniami nie są zbyt imponujące w porównaniu do zdolności jakie dają dostępne w ToB magiczne bronie.
RkBlog

Baldurs Gate i Baldur’s Gate: Enhanced Edition, 14 July 2008, Piotr Maliński

Comment article