Dziwne przedmioty BG II

 • Wekiera Służki
  Dawno temu natrafiłem ni stąd ni zoowąd na "Wekierę Służki"... Kto ma tą wekierę? Oczywiście Służka Lolth :) (ITM: hlolth, CRE: vicpri01) Gdzie jest ta baba? Tam gdzie drowy, pod warunkiem że my mamy drowkę, z którą... :)
  "Ta wekiera to dzieło przedniej roboty, sporządzone przez drowów i poddane specjalnym zabiegom, tak aby oparło się promieniom słonecznym. Zbudowano ją specjalnie dla potrzeb najazdów na powierzchnię, dokonywanych przez podziemną rasę... czarny metal wekiery połyskuje od mrocznej trucizny, która zdaje się wydobywać z jej wnętrza i przy ciosie zadaje straszliwe obrażenia. Wekiera zdaje się nieomal żyć własnym życiem, jest ciepła w dotyku i wyślizguje się z dłoni tym, których nie lubi... czyli drowom i tym, którzy ich przypominają. W rękach innych istot, buława staje się tylko zbędnym obciążeniem."
  Obrażenia: 1K6 +3
  TraK0: +2
  Typ obrażeń: obuchowe
  Specjalne: Trafiony musi wykonać rzut obronny przeciw truciźnie albo otrzyma 2 punkty obrażeń co rundę przez okres 10 rund.
  Waga: 8 | Opóźnienie: 6 | Rodzaj biegłości: wekiera | Typ broni: 1-ręczna
  Może używać: Tylko elfi lub półelfi zły kapłan

 • Misc8j - Buty Zachodu
  Te buty nosił kiedyś sławny drwal, Randy z Zachodu.
  Specjalne:
  +1 do Charyzmy
  Odporność na choroby

 • Misc3f - Figurka ogara z jadeitu
  "¬ródła powstania tego przedmiotu wiążą się z melancholijną odą popularną w ludzkich tawernach, opowiadającą o elfim chłopcu zgubionym w wielkim lesie. Zaprzyjaźnia się z nim pewna dusza, która daje mu kompana w postaci ogara astralnego przyzywanego za pomocą tej figurki, ale chłopak w końcu i tak poddaje się samotności. Krytycy mogą pytać się, w jaki sposób elf mógłby zgubić się w swoim lesie, ale to i inne nieścisłości nie umniejszyły popularności owej ody. Prawdziwa historia przedmiotu została pogrzebana pod wymysłami."
  Specjalne:
  - Raz dziennie wzywa astralnego ogara na pięć minut. Istota posiada następujące umiejętności:
  1 1/2 ataku na rundę za 2K4 pkt. obrażeń, 20% szansa na wyssanie poziomu, 20% szansa na Spowolnienie, nie kumuluje się.

 • bolt08 - Błogosławiony Bełt
  "Ten bełt kuszy został na stałe obdarzony mocą zaklęcia Błogosławieństwo. Moc ta będzie w bełcie do momentu, aż zostanie on wystrzelony z kuszy. Powiadają, że jeśli Raksasha zostanie trafiony tym bełtem, to zginie na miejscu."
  Obrażenia: 1K8 +1
  TraK0: +1
  Typ obrażeń: pocisk (kłute)
  Wyrzutnia: kusza

 • Inne
  misca4 - Mikstura Przemiany w Wiewiórkę
  frosty - Promień śmierci Dr. Mroza
  frag01 - Granat Fragmentacyjny
  flam01 - Miotacz ognia
  mdk2summ - Czar MDK2
  mdk2mtow - Koktail Mołotowa
  mdk2gun - Wielka Strzelba
  laser - Laser :)
  RkBlog
 • Comment article
  Comment article RkBlog main page Search RSS Contact