Edytory grafik online

Wraz z rozwojem technologii webowych zaczynają powstawać aplikacje internetowe o funkcjonalności zbliżonej lub nawet identycznej z aplikacjami dostępnymi na naszym komputerze. Jedną z kategorii nowych aplikacji webowych są edytory grafik. Nie są to już trywialne strony z paroma opcjami, lecz potężne kombajny mogące często zastąpić desktopowe odpowiedniki.

Photoshop Express

Photoshop Express to chyba najbardziej rozbudowana aplikacja tego typu. Interfejs oparty jest o Flasha 10 i oferuje wiele możliwości swojego desktopowego odpowiednika. Można przycinać, skalować, poprawiać i modyfikować parametry zdjęcia (kolory itd.), czy usuwać efekt czerwonych oczu. Dodatkowo wszystkie zmiany są zapisywane i można cofnąć je w dowolnym momencie. Podstawowe konto daje nam 2GB na nasze zdjęcia.

gred_photoshop

Pixlr

Pixlr to aplikacja również oparta o Flasha 10 i posiadająca bardzo dużo opcji. Obsługuje m.in. warstwy, czy interfejs podobny do Photoshopa:

gred_pixlr

Splashup

Splashup to kolejny webowy (Flashowy) klon Photoshopa posiadający zbliżony interfejs, komplet funkcjonalności oraz integrację z serwisami społecznościowymi (w tym Flickr czy Picasa):

gred_splashup

Picnik

Picnik posiada interfejs oparty o Flasha i HTML/AJAX posiadający nieco mniejszą ilość opcji, lecz udostępnionych w bardziej przystępnej formie - dla osób, które nie używały wcześniej GIMPa czy Photoshopa. W ramach testów Picnik ciągle wieszał mi Firefoxa (3.5.2)

gred_picnik

Sumo Paint

Sumo Paint to flashowa aplikacja webowa służąca bardziej do rysowania, niż do edycji zdjęć. Najlepsze prace prezentowane na stronie głównej ukazują potencjał tej aplikacji.

gred_sumo
gred_sumo1

Flauntr

flauntr to kolejny flashowy edytor grafik. Pozwala on m.in. na tworzenie widżetów i slajdów z grafik i umieszczanie ich na różnych serwisach społecznościowych.

Canva

canva to edytor/generator grafik-projektów o określonym formacie - np. cover na Google+, profil Facebooka, wizytówka, ogłoszenie itp. Część grafik jakie możemy użyć do wygenerowania takich projektów jest darmowa, choć znaczna większość kosztuje np. $1.

RkBlog

Zarządzanie Multimediami, 7 September 2009

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact