Historie postaci ze względu na rasę i klasę

WOJOWNIK

Odgłosy kuźni przyciągnęły cię już w młodym wieku i praca dla mnichów szybko zrobiła z ciebie zręcznego kowala, wykuwającego wszelkie narzędzia, jakie były im potrzebne do pracy. Jednak opowieści twego przybranego ojca, o zakutych w stal bohaterach, zainspirowały cię raczej do machania mieczem niż kowalskim młotem. Jeden ze strażników był na tyle miły, aby wziąć cię pod swoje skrzydła i nauczyć podstaw walki. Pragniesz opuścić bezpieczne mury biblioteki i udać się w podróż Szlakiem Kupieckim, z bronią u boku.

MAG

Twój przybrany ojciec, zajmujący się magią, zawsze ci imponował, dlatego też spędzałeś dużo czasu w domowej bibliotece. Przebijałeś się przez grube tomy, skarbnicę magicznej wiedzy, starając się nauczyć jak najwięcej. Gorion był miły na tyle, że zapoznał cię z podstawami, ale wydawał się za bardzo przejmować twoim bezpieczeństwem. Wiesz jednak, że doświadczenie nauczy cię o wiele więcej, i pragniesz podróżować, jako wędrowny mag.

ZŁODZIEJ

Inspirowały cię opowieści przybranego ojca o złodziejach i rzezimieszkach, tak więc spędziłeś swe dzieciństwo tęskniąc za intrygami. Wyobrażałeś sobie, że mnisi są władcami Waterdeep; ich sakiewki padały łupem twoich zręcznych palców. Od czasu do czasu Gorion prosił cię, abyś zwrócił pióro lub kałamarz właścicielowi. Najbardziej wartościowe rzeczy w fortecy znajdowały się w dobrze zabezpieczonym miejscu, ale nie zależało ci zbytnio na okradaniu swoich dobroczyńców; pragnąłeś łatwiejszych i bardziej odpowiednich zdobyczy.

KAPŁAN

W dzieciństwie zasłuchiwałeś się w opowieści przybranego ojca, wiele zaczerpniętych ze świętych ksiąg, zebranych w Candlekeep. Siła i moc wiary inspirowały cię, ale drobne sprzeczki bogów napawały cię pogardą. Z tego wzięło się zrozumienie mnichów, którzy zapewnili ci schronienie nad głową i podziw dla ich niezmiennych się wartości. Przyłączywszy się do ich studiów, zacząłeś myśleć o sobie, jako o jednym z Braci. Kilku z nich, zapewne na prośbę Goriona, wyjaśniło wiele z twoich wątpliwości i pomogło zrozumieć czym jest stan kapłański.

DRUID

Wsłuchując się w fale uderzające o skały na zewnątrz fortecy, chłonąłeś opowieści przybranego ojca o nieskalanej dziczy. Od czasu do czasu znajdowałeś egzotyczny kwiat włożony i dawno zapomniany między strony ksiąg i często studiowałeś najróżniejsze aspekty natury z ksiąg zebranych w bibliotece. Twoim największym marzeniem było opuszczenie pewnego dnia murów Candlekeep i służba matce naturze z dala od cywilizacji.

BARD

Przez wiele lat wysłuchiwałeś niezliczonych historii, opowiadanych przez swego przybranego ojca, chociaż bardziej interesowały cię nie same historie, a sztuka ich opowiadania. Później sam zacząłeś rozwijać w sobie podobne umiejętności, zgłębiając księgi wypełnione starożytnymi legendami. Jeden z kucharzy, który cię szczególnie lubił, nauczał cię przez pewien czas sztuki opowiadania. Jego rady były jednak dość wątpliwej natury i Gorion w swej mądrości, zaczął nalegać, abyś poszukał sobie innego nauczyciela, zanim kompletnie stracisz głos.

PALADYN

Inspirowany przez opowieści swego przybranego ojca o honorze i bohaterstwie, od najmłodszych lat postanowiłeś głosić dobro i walczyć ze złem. Candlekeep jest miejscem, w którym obowiązuje wiele świętych, acz niewypowiedzianych praw i ty nauczyłeś się wypełniać je bez zastrzeżeń. Twoja szlachetność i prawość zwróciły na ciebie uwagę jednego z Wielkich Czytaczy, ale nie miał powodu, aby zwracać się do ciebie o pomoc. Spokój panujący w fortecy powinien być dla ciebie błogosławieństwem, ale był dla ciebie nużący. Czułeś, że twoim przeznaczeniem jest wędrówka i walka ze złem zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba.

ŁOWCA

Zainspirowany opowieściami swego przybranego ojca o przygodach pośród bagien, wzgórz i lasów Faerunu, nauczyłeś się doceniać potęgę i wyzwania dziczy. Mimo że nigdy nie zapuściłeś się dalej niż do zewnętrznych murów Candlekeep, jesteś częstym gościem w stajniach i zagrodach fortecy. Spędzasz również mnóstwo czasu na szczycie wielkich wież cytadeli, gdzie ptaki szukają schronienia przed drapieżnikami i zimnem oceanicznych wiatrów. Pragniesz wydostać się stąd i przemierzać łąki oraz lasy z dala od innych ludzi.

WIELOKLASOWIEC

Zainspirowany historiami miłosnymi, opowiadanymi przez twojego przybranego ojca, zawsze marzyłeś, że staniesz się poszukiwaczem przygód, wędrującym przez Krainy i zyskującym sławę dzięki rozumowi oraz talentom. Obszar fortecy stał się terenem wielu wyimaginowanych bitew, które wzbudzały konsternację mnichów mieszkających w tym miejscu. Towarzysze zabaw w twoim wieku byli rzadkością, tak więc sam musiałeś odgrywać wszystkie role, co pozostało ci do dzisiaj. Jak mawiał Gorion, "mała domieszka wszystkiego sprawia, że zupa staje się lepsza".

RASY

KRASNOLUD

Wiesz niewiele o tym w jaki sposób dostałeś się pod opiekę Goriona, ale w ciągu wielu lat, podczas których dzielił się z tobą skąpymi informacjami o matce oraz ze słów, które wykrzykiwał podczas snu, wynikało, że była krasnoludką z Mithril Hall i jego wieloletnią przyjaciółką. Jako że jej nie pamiętasz ani nikt nie powiedział ci jak odeszła, przypuszczasz, że umarła podczas porodu. Być może ból spowodowany jej odejściem sprawił, że Gorion, aby go uleczyć, zabrał cię do Candlekeep i wychowywał jak swoje dziecko. O swoim ojcu nie wiesz nic.

ELF

Wiesz niewiele o tym w jaki sposób dostałeś się pod opiekę Goriona, ale w ciągu wielu lat, podczas których dzielił się z tobą skąpymi informacjami o matce oraz ze słów, które wykrzykiwał podczas snu, wynikało, że była elfką ze Strzelistej Puszczy i jego wieloletnią przyjaciółką. Jako że jej nie pamiętasz ani nikt nie powiedział ci jak odeszła, przypuszczasz, że umarła podczas porodu. Być może ból spowodowany jej odejściem sprawił, że Gorion, aby go uleczyć, zabrał cię do Candlekeep i wychowywał jak swoje dziecko. O swoim ojcu nie wiesz nic.

PÓŁELF

Wiesz niewiele o tym w jaki sposób dostałeś się pod opiekę Goriona, ale w ciągu wielu lat, podczas których dzielił się z tobą skąpymi informacjami o matce oraz ze słów, które wykrzykiwał podczas snu, wynikało, że była półelfką z Ashabenford i jego wieloletnią przyjaciółką. Jako że jej nie pamiętasz ani nikt nie powiedział ci jak odeszła, przypuszczasz, że umarła podczas porodu. Być może ból spowodowany jej odejściem sprawił, że Gorion, aby go uleczyć, zabrał cię do Candlekeep i wychowywał jak swoje dziecko. O swoim ojcu nie wiesz nic.

NIZIOŁEK

Wiesz niewiele o tym w jaki sposób dostałeś się pod opiekę Goriona, ale w ciągu wielu lat, podczas których dzielił się z tobą skąpymi informacjami o matce oraz ze słów, które wykrzykiwał podczas snu, wynikało, że była niziołkiem z Lurien i jego wieloletnią przyjaciółką. Jako że jej nie pamiętasz ani nikt nie powiedział ci jak odeszła, przypuszczasz, że umarła podczas porodu. Być może ból spowodowany jej odejściem sprawił, że Gorion, aby go uleczyć, zabrał cię do Candlekeep i wychowywał jak swoje dziecko. O swoim ojcu nie wiesz nic.

GNOM

Wiesz niewiele o tym w jaki sposób dostałeś się pod opiekę Goriona, ale w ciągu wielu lat, podczas których dzielił się z tobą skąpymi informacjami o matce oraz ze słów, które wykrzykiwał podczas snu, wynikało, że była gnomicą z Gór Gromów i jego wieloletnią przyjaciółką. Jako że jej nie pamiętasz ani nikt nie powiedział ci jak odeszła, przypuszczasz, że umarła podczas porodu. Być może ból spowodowany jej odejściem sprawił, że Gorion, aby go uleczyć, zabrał cię do Candlekeep i wychowywał jak swoje dziecko. O swoim ojcu nie wiesz nic.

CZŁOWIEK

Wiesz niewiele o tym w jaki sposób dostałeś się pod opiekę Goriona, ale w ciągu wielu lat, podczas których dzielił się z tobą skąpymi informacjami o matce oraz ze słów, które wykrzykiwał podczas snu, wynikało, że była ludzką kobietą z Silverymoon i jego wieloletnią przyjaciółką. Jako że jej nie pamiętasz ani nikt nie powiedział ci jak odeszła, przypuszczasz, że umarła podczas porodu. Być może ból spowodowany jej odejściem sprawił, że Gorion, aby go uleczyć, zabrał cię do Candlekeep i wychowywał jak swoje dziecko. O swoim ojcu nie wiesz nic.
RkBlog
Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact