Instalacja phpBB

phpBB to jedno z najpopularniejszych for dyskusyjnych. Może nie oferuje takiej stabilności i opcji jak IPB, lecz jest prostsze w obsłudze. Pobieramy najnowszą wersję oraz spolszczenie ze strony phpbb.com. Rozpakowujemy pliki i wysyłamy na serwer, a następnie uruchamiany w przeglądarce główną stronę naszego forum. Uruchomi się instalator forum.
  • Na początek podajemy dane bazy danych oraz admina forum, reszta opcji nie wymaga zmiany
  • Jeżeli podane dane bazy były poprawne będziemy mogli zakończyć instalację
  • Po instalacji skasuj katalog install i contrib i gotowe.
Instalacja phpBB by Przemo przebiega praktycznie identycznie, lecz nie widzę sensu w jej instalacji:
  • Skórki do phpBB nie działają w tej modyfikacji
  • Forum ładuje się znacznie dłużej, szczególnie na darmowych serwerach typu Lycos
  • Na małe fora wystarczy standardowe phpbb, na duże też (popatrz na forum Webhelp - "czyste" phpbb z wyłączonymi emotami dla zmniejszenia transferu i obciążenia serwera).

Instalacja dodatków

Ze strony oficjalnej jak i z różnych stron-wsparć można pobrać wiele dodatkowych modułów czy hacków. Instalacja wymaga od nas podstawowej znajomości języka angielskiego (znajdź to, zamień, wstaw po, wstaw przed...) i dobrego edytora tekstowego. Instalacja polega przeważnie na edycji poszczególnych plików forum zgodnie z podanymi wskazówkami w pliku readme/install.txt hacka oraz ewentualnym wrzuceniu dodatkowych plików. Na początek polecam instalacje prostych hacków oraz przeprowadzanie tejże operacji na localhoście a po udanej instalacji przerzucenie edytowanych plików na serwer.

Instalowanie skór

Katalog ze skórką wrzucamy do katalogu templates/ a następnie w panelu admina w zakładce "Style" klikamy "dodaj" i zaznaczamy nową skórkę. Następnie możemy nową skórkę ustawić jako domyślną. W zakładce "Ogólne" klikamy w "Konfiguracja" i w polu "Domyślny Styl" możemy wybrać nową skórkę. Jeżeli mamy już zarejestrowanych użytkowników i chcemy by oni automatycznie mieli ustawioną nową skórkę i/lub wyrzucamy dotychczasową to opcję "Zignoruj Styl Użytkownika" zaznaczamy na TAK.
RkBlog

Fora Dyskusyjne, 11 July 2008

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact