Przekręty w Baldurs Gate

1. Bardzo łatwy sposób, ale niezwykle efektowny - W gildii Mae'Vara oraz na Promenadzie Waukeen (wschodnia ściana w nocy) jest sprzedawca, który kupuje kradzione przedmioty. Jeżeli masz jakiś wartościowy przedmiot to sprzedaj go, potem ukradnij, sprzedaj, ukradnij itd... Notka: Kup u Ribalda 2 flaszki Złodziejskiego Mistrzostwa i użyj je + 1 z lochów Irenikusa na np. Yoshimo - spokojnie wyczyści całą Promenadę (strzały rozproszenia i ukąszeń są sporo warte...).

2. Wykonaj zadanie Lady Galveny w Brynnlaw usypiając strażników. Następnie zabij Galvenę i jej zwierzaka. Uwolnij Claire i podejmij się eskortowania jej do doków. Wróć do służącej, która uśpiła strażników. Każdy z Twoich bohaterów otrzyma 2250 PD... Ok, porozmawiajcie z nią ponownie... Znów każdy otrzyma 2250 PD... i tak w kółko (To nie zawsze się pojawia)

3. W Tawernie w Bramach Athkatli jest lisz... Jeżeli wejdziesz i zaraz wyjdziesz lisz może (za którymś razem) wyjść ze swojej krypty... Po zabiciu wejdź do krypty... lisz się sklonował :) 2x PD i przedmiotów (można próbować wielokrotnie tego klonowania)

4. Terminsel ma w swoim ekwipunku "Pierścień Ochrony +2". Podczas questu Jaheiry spotykasz go dwa razy....

5. Każdy może czarować: w ekwipunku umieść zwój i miksturę, którą postać może wypić. Zapauzuj grę, wejdź do ekwipunku, kliknij "wypij miksturę" i wstaw w miejsce mikstury zwój (lub napój, którego postać nie może wypić). Odblokuj Pauzę... czar rzucony.

6. Będąc w Saradush ustaw łucznika na murze i włącz AI (atak z dystansu).. łucznik (ew. proca, kusza) zacznie strzelać do ognistego olbrzyma.. którego generalnie nie ma.. Za zabicie dostajesz PD... zostaw grę na pół dnia a trochę PD uzbierasz. Podbnie z łucznikami w Amketheran. Ustaw się koło miejsca pokazywania się potworów i ubijaj je zanim łucznicy je rozwalą...

7. Na niezałatanej wersji BG2 można okraść Gaxa z pierścienia gdy jest jeszcze "niebieski" (mamy później 2 pierścienie)
RkBlog
Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact