Shadows over Soulbar

To nieoficjalne rozszerzenie przeznaczone jest dla gry Baldurs Gate II Cienie Amn, lecz do instalacji wymagany jest Tron Bhaala. Główny wątek moda rozpoczyna się po uratowaniu Targowa (druidzi, dżiny), chociaż na nowości SOS natrafić możemy już po opuszczeniu lochów Irenikusa.
Po uratowaniu Targowa dowiemy się że pewien tajemniczy człowiek z północy szuka nas. Po pewnym czasie spędzonym na dociekaniach jego tożsamości spotkamy złodzieja, który zleci nam kilka zadań. Gdy załatwimy jego zadania powie nam co należy uczynić dalej. Nasz bohater znajdzie pewne listy, które zaprowadzą go w końcu do tego tajemniczego mężczyzny. On zaś wyjaśni całą zaistniałą sytuację....
Soubar to miast w którymś niegdyś żył wielki przywódca, który wraz z swoimi wojskami pokonał hordę goblinoidów zagrażającą zachodnim krainom Faerunu. Po zwycięstwie nastał czas pokoju i radości... aż po dzisiejszy dzień. Pojawił się tajemniczy przywódca goblinoidów, "Sureblade", który chce wywrzeć zemstę za dawno przegraną bitwę. Jego motywy jak i cele nie są znane.

SOS w liczbach:
-4 nowi NPC z własnymi questami
-Nowa podklasa dla złodzieja (chwilowo wyłączona)
-Nowa twierdza dla nowej podklasy (chwilowo wyłączona)
-100 nowych obszarów
-400 nowych stworzeń, potworów, postaci
-400 nowych przedmiotów
-20 nowych sklepów
-30 mniejszych questów i 2 duże
-Instalka zajmuje 300MB

Moja ocena, uwagi

Rozszerzenie to nie ma w ogóle co porównywać do The Darkest Day o tym samym rozmiarze 300MB. Mimo to mod jest dość dobry. Magiczne przedmioty i nowe wyzwania wciągają, chociaż TDD robi to lepiej :D. Radzę najpierw zagrać w TDD, lub Epic Endaveours, chyba że mamy akurat ten mod ściągnięty. Obecnie jest on tylko w angielskiej wersji językowej. Po jego instalacji możemy instalować jedynie mody oparte na WeiDu (Mody Weimera: Tactics, Ascension, Ease-of-use, Item Upgrade oraz np. Redemption).


NPC

Selence
Siła - 14
Zręczność - 16
Kondycja - 10
Inteligencja - 17
Chaotyczna neutralna złodziejka ("Fence" - ta nowa podklasa). Możemy ją spotkać na Promenadzie Waukeen (już po wyjściu z lochów Irenikusa), jest koło tego gościa od ulepszania rogów / sprzedawcy. Nie możemy jej od razu przyłączyć. Musimy najpierw wykonać dla niej kilka zadań. By tego dokonać będziemy potrzebowali minimum 10 000 sztuk złota (w wersji skróconej 100 000 sztuk złota). Jeżeli wykonujemy dla niej zadania to musimy zacząć to robić zanim wypłyniemy do Przytułku, gdy jedno z jej zleceń będzie wymagało pogadania z gościem w Brynnlaw. Co ciekawe, będziemy musieli okraść sklep Ribalda (z niezłych magicznych przedmiotów).

Bolivar
Siła - 18/22
Kondycja - 17
Zręczność 11
Chaotyczny dobry krasnolud wojownik. Możemy go spotkać w tawernie "Pod miedzianym diademem", jest koło Bernarda. By się przyłączył trzeba go wyzwać i dołożyć mu. Nie ma własnych questów.

Charlotte
Siła - 14
Zręczność - 12
Kondycja - 9
Inteligencja - 17
Mądrość - 17
Charyzma - 16
To tropiciel (podklasa łowcy)! a nie mag/kapłan jakby można wywnioskować po cechach. Jako zbrojny jest więc tragicznie beznadziejna. Znajdziemy ją na pierwszej planszy rzeki Chiontar (x2300 y1120). Ma ze sobą lwa (dość dobrego w walce) oraz pierścień Ziemi (+1 do KP, może wzywać żywiołaki ziemi). Poza tym dogaduje się z Nalią (będą gadać o modzie). Skończy się to przemalowaniem Nalii i Punktami Doświadczenia. Mimo iż Charlotte to leszcz, jest ważna dla fabuły (ma dobre rady) i ma swój własny quest. Z czasem dostanie dodatkowe zwierzęta, co jeszcze bardziej utrudni kontrolowanie jej. Jej zwierzątka nie mogą oberwać od nas bo zrobi się wroga. Są też problemy z daniem jej broni dystansowej....

Tomas
Siła - 14
Zręczność - 16
Kondycja - 15
Elf, neutralny zawadiaka, którego możemy spotkać na Wzgórzach Umar (x4470 y2630). Gdy pojawimy się z nim w dzielnicy mostów okaże się że została ona "zaatakowana" przez szczury. Jest to mały quest Tomasa.
RkBlog
Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact