Na początku musimy dodać kategorie by móc dodawać resztę. Klikamy w link "Kategorie".
Dodane kategorie pojawią się na górze i będziemy mogli je edytować czy przemieszczać. Notka: Słowa kluczowe są obecnie praktycznie bez znaczenia. Korzysta z nich tylko kilka mniejszych wyszukiwarek. Gdy dodamy minimum jedną kategorię możemy przejść do Działów i Artykułów.
Klikamy w link "Działy". Pokaże się formularz dodawania działów:
Musimy wybrać jedną z istniejących kategorii, oraz język interfejsu przy którym pojawi się dany dział. Oprócz tego opis i ewentualnie ikonka - logo (oczywiście plik musi istnieć). Po dodaniu minimum jednego działu możemy dodać artykuł. Formularz dodawania artykułu jest poniżej formularza działu.
W polu na zawartość możemy używać dwóch specjalnych znaczników: !!pagebreak!! - w danym miejscu nastąpi podział strony, można stosować kilka razy. !!subpageslist!! Stworzy spis treści dla podzielonego na strony artykułu (nie zawsze działa jak należy). Można też zamiast wpisywać dać link do pliku HTML, który będzie wyświetlany jako artykuł. Wystarczy wpisać nazwę pliku w polu Zawartość pliku. Plik musi być w katalogu upload/dir. NOTKA: czasami przy dodawaniu artykułu plik HTML może zostać uszkodzony, wystarczy po dodaniu nadpisać uszkodzony plik kopią.
Jeżeli chodzi o datę publikacji to po dodaniu artykuł może się nie pokazywać przez kilka sekund, aż minie dana minuta. Skrypt zaokrągla czas publikacji w górę.
Po dodaniu artykułu możemy go edytować. Na górze strony mamy listę działów. Jeżeli w danym dziale są artykuły po prawej stronie będą 3 ikonki. Ostatnia ikonka listuje artykuły.
Możemy je tam przestawiać oraz edytować/kasować (odpowiednie ikonki w kolumnie "Czynności")
Subjects ma swój blok menu pokazujący kategorie i działy oraz ostatnie X artykułów i komentarzy do nich:
Blok ten edytujemy poprzez panel bloków. Możemy m.in. określić ile ostatnich artykułów i komentarzy pokazywać.
Comment article