RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Integracja IPB - Wprowadzenie

Invision Power Board, w skrócie IPB to obecnie jeden z najlepszych skryptów for dyskusyjnych. Oprócz IPB godne polecenia jest punBB oraz SMF. W tej serii warsztatów zajmiemy się tworzeniem strony silnie zintegrowanej z IPB, korzystająć z klasy IPB SDK oferującej prosty interfejs do elementów IPB. Żaden inny skrypt forum nie posiada tak rozbudowanego dodatku. Na zakończenie omówie również możliwości prostej integracji z naszymi skryptami forum punBB.

Wymagania

- IPB 2.0.* i IPB SDK 1.5.* lub IPB 2.1.* i IPB SDK 1.6.*
- punBB dla zabaw z punBB
Proszę nie pytać się mnie skąd wziąść IPB. Należy pamiętać że wersje 2.0.* sprzed zmiany licencji można używać na własnych stronach lecz nie można rozprowadzać. IPB 2.1.* legalne dostępne jest tylko u dostawcy po wykupieniu licencji.

Dlaczego nie phpBB?

Bo jest to skrypt o niezbyt dobrym poziomie bezpieczeństwa i nie ma praktycznie żadnych dodatków ułatwiających integracja (pokroju IPB SDK). Jeżeli chcesz mieć forum do dyskusji (szybkie, poręczne i czytelne) wybierz punBB. Forum z "bajerami" i "lepszym" wyglądem - IPB lub SMF. Jeżeli chcesz integrować phpBB albo co gorsza "phpBB by przemo" to szukaj sobie materiałów w sieci.

Linki

IPB SDK
invisionboard.pl - polskie wsparcie IPB
ibplanet.pl - drugie polskie wsparcie IPB
Forums Integrator - klasą integrującą punBB zajmiemy się pod koniec warsztatu
punBB
RkBlog

Kurs Code Igniter, 14 July 2008, Piotr Maliński

Comment article