Nagrywanie płyt CD/DVD

Graveman

Jest to aplikacja oparta o GTK+ i nie wymagająca znaczących zależności środowiska Gnome. Oferuje pełen zestaw opcji - nagrywanie obrazów CD/DVD, płyty z danymi, płyty audio, kasowanie CD-RW i DVD-RW. W przypadku zwykłego nagrywania płyt z danymi pliki i katalogi dodajemy za pomocą widgetu "File Dialog", które nie jest wygodne, w szczególności gdy chcemy dodać wiele plików i katalogów. Testowałem wersję 0.3.12.5 i nie napotkałem na żadne problemy.
darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków


Gnomebaker

Ta aplikacja przeznaczona jest dla środowiska Gnome i wymaga wielu pakietów związanych z tym środowiskiem. Interfejs przypomina nieco K3B i jest bardziej poręczny niż ten z Gravemana. Gnomebaker również oferuje pełen zestaw standardowych opcji nagrywania płyt. Testowałem wersję 0.6.0-3 pod XFCE 4.4 RC 2 i aplikacja "wieszała" się przy kończeniu operacji, co mogło być związane z brakiem demonów Gnome.
darmowy hosting obrazków


K3B

K3B to najbardziej znany i dopracowany program do nagrywania płyt CD i DVD. Oferuje pełen zestaw opcji nagrywania płyt oraz sporo innych. emovix - aplikacja do tworzenia bootowalnych płyt video posiada wtyczkę dla tej aplikacji, przez co w łatwy sposób możemy tworzyć takie płyty. Interfejs jest przyjazny a wybieranie danych do nagrania opiera się o przeciągnij i upuść (drag and drop). K3B wykorzystuje biblioteki KDE.

x-cd-roast

Jest to "najprostsza" aplikacja z pośród wszystkich tutaj opisywanych. Oparta jest o GTK+ i ma najmniejsze zależności ze wszystkich. Interfejs jest dość prosty, wybór plików i katalogów opiera się o dwa okna z listą plików/katalogów w postaci drzewa i przycisków dodaj/usuń. Niestety wersja 0.98alpha15-3 pod ArchLinux nie chciała się uruchomić i nie mogłem przetestować tej aplikacji.
RkBlog

Wprowadzenie do świata Linuksa, 14 July 2008

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact