Opis płytki z układem ISD1820 do nagrywania i odtwarzania krótkich wiadomości audio

Pośród różnych płytek z układami elektronicznymi dla Arduino i innych mikrokontrolerów znajdziemy ISD1820 Voice Board, czyli płytkę z układem scalonym ISD 1820PY. Płytka ta pozwala nagrywać i odtwarzać krótkie wiadomości dźwiękowe. Mikrofon znajduje się na płytce, lecz głośnik musimy zapewnić już sami. ISD1820 można wykorzystać w jakimś gadżecie.

Opis płytki

ISD1820 Voice Board

Na płytce mamy trzy przyciski - REC służący do nagrywania (gdy wciśnięty mamy do 10 sekund by nagrać wiadomość), oraz PLAYE i PLAYL do odtwarzania. Pierwszy odtwarza całą wiadomość, a drugi do czasu zwolnienia przycisku.

Po prawej stronie mamy szereg pinów. W najprostszym przypadku wystarczy że podłączymy zasilanie (VCC i GND) by móc korzystać z modułu (3-5V). Pozostałe piny włączają/wyłączają przypisane im funkcje. np. RED włączy nagrywanie gdy pin będzie w stanie wysokim (z mikrokontrolera). Do zdalnego sterowania płytką nada się praktycznie dowolny mikrokontroler z cyfrowymi pinami GPIO.

Wyjścia w zielonej obudowie służą do podłączenia niewielkiego głośnika. Wystarczy odkręcić nieco śruby, wsunąć przewody i dokręcić.

Płytka ta dostępna jest w niektórych sklepach z elektroniką. Jest to produkcja chińska i kosztuje około 15-20 PLN (dx.com, hobbycomponents.com).

RkBlog

Elektronika i Python, 8 December 2013

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact