Statystyki www getclicky.com

getclicky.com to system statystyk dla stron internetowych prezentujący statystyki na bieżąco bez opóźnień. W odróżnieniu od np. Google Analytics system ten pozwala właśnie na śledzenie ruchu w danym dniu aktualizując statystyki praktycznie bez opóźnień. Dzięki temu jest bardzo przydatny np. do obserwacji przebiegu, startu kampanii reklamowej, czy innych wydarzeń ściągających ruch na naszą stronę.

Za darmo dostępna jest tylko podstawowa wersja ograniczona do jednego kodu śledzącego. Za więcej należy zapłacić. Mimo to nawet wersja podstawowa oferuje sporo przydatnych opcji, jak i posiada przyjemny, czytelny interfejs.

Strona główna dla kodu śledzącego (czyli dla naszej strony) zawiera typowe dane jak wykres wejść rozbity na godziny (z podglądem wejść z poprzedniego dnia), czy sumy odwiedzin:

clicky1
Dowiemy się także, które podstrony serwisu są najczęściej odwiedzane (dane prezentowane są dla danego dnia):
clicky2
Czy też jakie frazy wykorzystano w wyszukiwarkach jak Google by trafić na naszą stronę:
clicky3
W zakładkach na górze strony znajdziemy bardziej szczegółowe dane, np. pełną listę fraz używanych w wyszukiwarkach (a nie tylko najpopularniejsze):
clicky4

Jedną z ciekawszych opcji (choć dostępną tylko w wersji płatnej) jest śledzenie informacji dotyczących twojej strony pojawiających się na twitterze. W wersji darmowej natomiast znajdziemy wydzieloną kategorię wejść na naszą stronę - "social media", pod którą podpadają wejścia z serwisów społecznościowych (del.icio.us, reddit, twitter, digg, stumbleupon itd.)

clicky5

Dla twórców stron internetowych i różnych skryptów ciekawe może być udostępniane API pozwalające na pobieranie części danych o ruchu na naszej stronie.

RkBlog

Podstawy tworzenia stron www, 9 August 2009

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact