Tworzenie funkcjonalnych serwisów - książki

High Performance MySQL

High Performance MySQL Bardzo ciekawa książka opisująca zagadnienia związane z optymalizowaniem serwerów MySQL. Poruszono testowanie i wyszukiwanie najwolniejszych zapytań, ich optymalizacje, wykorzystywanie dodatkowych narzędzi jak "wyszukiwarka" Sphinx. Dowiemy się także o replikacji baz danych, czy optymalizowaniu maszyn pod kątem baz MySQL.

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych Bardzo dobra książka pokazująca na przykładach złe i dobre rozwiązania z zakresu funkcjonalności stron internetowych. W książce poruszono funkcjonalność całych serwisów, jak i poszczególnych komponentów jak np. formularze, nawigacja czy wyszukiwanie. Polska wersja językowa wydana przez Helion.

Kuloodporne strony internetowe. Jak poprawić elastyczność z wykorzystaniem XHTML-a i CSS

Kuloodporne strony internetowe. Jak poprawić elastyczność z wykorzystaniem XHTML-a i CSS. Książka przedstawia jak poprawnie wykonać różne elementy stron internetowych - jak np. stylowanie tabel, stosowanie grafik do budowy elementów strony, czy też dobór odpowiednich tagów i styli do danego celu zamiast stosowania tabel i pociętych grafik. Polska wersja językowa wydana przez Helion.

Wydajne witryny internetowe. Przyspieszanie działania serwisów WWW

Wydajne witryny internetowe. Przyspieszanie działania serwisów WWW Książka opisująca metody optymalizacji stron internetowych od strony infrastruktury serwerowej. Poruszono takie tematy jak żądania HTTP, kolejność pobierania elementów, kompresja danych, dobór odpowiednich nagłówków i inne. Polska wersja językowa wydana przez Helion.
RkBlog

Podstawy tworzenia stron www, 30 September 2008

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact