RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 12.05.2008

Stoją praktycznie wszystkie możliwe monstra. Udało ubić się gryfa, smoka nie było parę minut, którego ubił yakuza Ronin Trokpol. Jak sam napisał w wątku smoczych krucjat ma taki kaprys i celowo dobił smoka czekającego do końca soriuha. W chwili obecnej stoi więc soriuhowy smok, co zirytowało szykujących się na jutro smokobójców.

Dzisiaj w grze pojawiły się nowe magazyny – na razie testowo, niebawem wszędzie. Autor na forum pytał graczy w jaki sposób powinny magazyny działać aby były łatwe i przyjazne w użyciu. Gracze jak to gracze podsunęli przy okazji kilka innych pomysłów, w tym np. przetrzymywanie określonej sumy talarów w magazynie.

Zbliżają się wybory na króla w Albionie, które wypadają jutro, a także już niebawem wybory sułtana w Zigurze – gdzie obrany zostanie nowy sułtan, jako że Bloody Fox nie będzie już kandydował.

Herszt Gumiak zarządził amnestię dla stolarzy, także zapowiedział konkurs na opowiadanie opisujące największe przekręty w grze. Nagroda nie jest do końca znana, lecz będzie to minimim kilkanaście milionów talarów.

Blackthorn sprzeda zmaksowany naramiennik pirytowy, Wojti zlicytuje zmaksowany miecz dwuręczny oraz kością kosę. Grandus McWywert licytuje za talary i sprzęt zmaksowany pazur sfinksa. W Dorostar Silverstar skupuje dębowe drągi, a w Albionie Tabaluga sprzedaje proszki z rogów. Karager kupi każdą ilość kwarcu, a Hotty sprzeda dzbany. W Orgrodzie Yangchen sprzeda 170 drągów, Sir Kurt z chęcią kupi łódkę, a Publicanus Nesrin sprzeda 30 zestawów do Yuana. W Zigurze mad Slayer sprzeda 60 sztuk oleju, a Fyfti szuka stałego odbiorcy wódki. Pojawiło się także kilku chętnych i gotowych kopaczy ropy.

W Albionie na bazarze znajdziemy 3 hełmy wikingosia od 300 tysięcy talarów, a także dwa kwarcowe napierśniki od 950 tysięcy talarów. Pirytowy naramiennik kupić możemy już za 370 tysięcy. Bicz wampa to wydatek miliona talarów, a szabla dżina 820 tysięcy.

Cena jedwabiu w Parhas nadal spada i obecnie sztuka jedwabiu kosztuje nieco ponad 4000, natomiast cena sztabek złota wzrasta i obecnie sztuka kosztuje w skupie 760 tysięcy talarów.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article