RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Psia Wioska

SOŁTYS

Możesz uczyć się na parobka, będziesz za to otrzymywał dodatkowe talary. Sołtys skupuję głowy wściekłych psów, które grasują w okolicy i są dokuczliwe dla mieszkańców wioski. Cena za głowę psa to 130 ta. Parobkowanie kosztuje trochę czasu bo aż 50 tur na jeden poziom.

BROWAR

Możesz zatrudnić się jako czeladnik. Będziesz co turę dostawał dodatkowe talary. Aby gorzelnik cię przyjął musisz mieć sprawną kadź glinianą, dostarczyć mu 20 chmielu oraz mieć 4 poziom sprawności pracy jako parobek. Możesz zrobić sam, jeśli masz sprawną kadź glinianą i 4 poziom sprawności pracy jako czeladnik gorzelnika.

40.gif piwo

319.gif drożdże

STOLARZ

Możesz zatrudnić się jako czeladnik. Będziesz co turę dostawał dodatkowe talary. Aby stolarz cię przyjął, musisz mieć sprawną siekierkę, dostarczyć mu 20 dębowych drągów oraz mieć minimum 1 poziom sprawności pracy jako parobek.

Możesz zrobić sam, jeśli masz sprawny siekierkę i minimum 2 poziom sprawności pracy jako czeladnik stolarza.

122.gif deska

267.gif beczka

357.gif kołowrotek

STUDNIA

Możesz tutaj wypełnić puste bukłaki

ZAGRODA

Możesz zrobić sam, jeśli masz sprawną motykę i minimum 2 poziom sprawności pracy jako ogrodnik.

274.gif chmiel

240.gifziarno


możesz kupić:

114.gif indyk

112.gif świnia

113.gif krowa

242.gif muł

Jeśli masz puste dzbany, możesz wypełnić je mlekiem (każdy 5 ta).

KOŚCIÓŁEK

Kościółek stanowi azyl. Nie można w nim zaatakować innego rycerza, jednak bandyci mogą stąd porywać. Tutaj możesz pomodlić się i złożyć ofiarę, przez to Twoja siła się zwiększy. Aby to zrobić, trzeba posiadać przede wszystkim amulet charakterystyczny dla Twojej religii. Koszt ofiary zależy od poziomu rycerza. Jeden z bardzo ważnych budynków zwłaszcza dla zamożniejszych graczy, gdyż nie musisz już wydawać cennych pkt. na siłę a możesz ją podnieść za pomocą amuletów swojej religii.

RZEŹNIK

Rzeźnik może za cenę 28 ta dokonać uboju i podzielenia tuszy na mniejsze kawałki.


Możesz zrobić sam jeśli masz minimum 2 poziom parobka.

346.gif bukłak

MŁYN

Możesz zrobić sam, jeśli masz sprawne żarna młyńskie i minimum 4 poziom sprawności pracy jako parobek.

241.gif worek paszy

ALBION

Stoisz na drodze do osady Albion. Przed wejściem do osady zatrzymają Cię strażnicy i nie wpuszczą Cię dopóki nie zapłacisz myta (jego wysokość zależy od poziomu rycerza). Droga do osady jest daleka i zużywa 6 kondycji

RkBlog

Krainy, 4 August 2011, Piotr Maliński

Comment article