RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Tajga

Skacząc po Tajdze możemy trafić na zwierzęta, oraz średnich przestępców. Należy także uważać na kozaków, którzy mogą porwać na sicz. Powrót z siczy bez łódki to strata 20 mo i losowe przeniesienie na step lub do tajgi.

MONASTYR

Monastyr stanowi azyl. Nie można w nim zaatakować innego rycerza.

Tutaj możesz pomodlić się i złożyć ofiarę, przez to Twoja kondycja się zwiększy. Aby to zrobić, trzeba posiadać przede wszystkim amulet charakterystyczny dla Twojej religii. Koszt złożenia ofiary zależny od poziomu

Możesz zrobić sam, jeśli masz 2 poziom mnicha.

265.gif gurgol

401.gif opłatek

KATAKUMBY

Stoisz przed katakumbami, czy chcesz przeszukać groby zmarłych? Można tam znaleźć wiele cennych przedmiotów ale też i swoją zgubę!

Ogólnie nie znajdziemy tu nic ciekawego, poza silnymi przestępcami i zwierzętami. Przeszukując katakumby możemy zostać postarzeni o kilkanaście tur.

PURPUROWE GRODZISKO

Tutaj możesz zostać witaziem. W tym celu musisz być prawosławnym i mieć dworek w Orgrodzie. Tutaj również możesz dostarczać wylniałe skóry niewiernych a za nie ponieść Obronę jako witaź

SZAŁAS STARUCHY

Starucha może dla ciebie uszyć czapkę niewidkę, jeśli dostarczysz jej produkty i coś dla rozrywki (słodkie winko)

275.gif czapka niewidka

(pamiętaj, że handel czapkami może być w niektórych krajach nielegalny. Interes zyskowny, ale jak się wyda, trafisz na czarną listę.)

MOKRADŁA

Jeśli posiadasz łopatę możesz wydobyć czarnoziem. Łopatę możesz kupić na bazarku, bezpośrednio od kupców lub wykonać sam u rzemieślnika (Orgrod port)

KOPALNIA

Jeśli posiadasz kilof możesz wykuć coś ze skały. Tu wykopiesz żelazo, siarkę i węgiel. Czasem napotkasz groźnego niedźwiedzia. Jeżeli zwyciężysz, masz szansę zdobyć skórę, futerko lub coś do jedzenia.

KURHAN UMARŁYCH

Tutaj możesz poznać swoich przodków (jeżeli ich masz), tutaj też, kapłan dowolnej religii w zamian za przekupienie diamentem strażników prochów umarłych może wygrzebać wśród zbielałych kości jakiś okaz drogocennej broni zmarłego.

SANKTUARIUM

Składając ofiarę w postaci swoich dobrych uczynków w postaci PP i wspomożenia bieżącej pracy kapłanów w postaci szmaragdu masz szansę na powrót swojego wigoru z młodych lat. Innymi słowy , miejsce odmładzania postaci.

JEZIORO

Uważaj ! Czasami z Siczymoże nadciągnąć zły kozak. Niektórzy kozacy są dobrzy, ale duża ich część nie zasługuje na miano ludzi. Kozak może Cię porwać w tajdze, na stepie oraz w siczy.

RkBlog

Krainy, 4 August 2011, Piotr Maliński

Comment article