RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 13.03.2008

Dzisiejszego dnia wielu graczy doświadczyło efektów wprowadzania zmian w grze przez autora. Wyskakiwały błędy składniowe PHP, a także błędy SQL. Na chwilę obecną użycie paszy czy wody nie oddaje worka, bukłaku mimo stosownego komunikatu.

Oprócz błędów pojawiły się także pozytywne zmiany. Zwierzęta i przestępcy w dżungli i kopalni żelaza już są w pełni sprawni i można walczyć z więcej niż jedną sztuką na turę. Występujący w dżungli przestępcy nie są łatwi do pokonania. Najsilniejszy z nich Yamaraj ma około 600 ataku i obrony, a jego pokonanie daje 31 punktów doświadczenia markizowi. W turze 28070 odbędą się wybory maharadży Raaniidilu.

Motorhead licytuje za zgodą autora nagrody ze zlotu: Ciupagę - robiona na specjalne zamowienie, masywna rzecz, ladnie zdobiona, wyryty pamiatkowy napis, i nie jest to tandeta ktora po 3-krotnym uderzeniu sie rozpadnie. Oraz Flaszeczka (50ml) w pamiątkowym kubraczku :)

8 Godeto Lodowego Golema pokonała sekutnica Gr. Gerda, padł także sfinks i feniks, lecz bazyliszek i dżin jeszcze się trzymają. Glizda padła, lecz szybko wstała nowa, która powiedziała coś brzydkiego o miodzie i dość szybko została spałowana przez Aivara... Lecz równie szybko wstała.

Nocne wybory króla w Albionie skończyły się wyborem Polskiego Ivanchoe na tron. Dość szybko opanował chaos wprowadzony przez poprzedniego króla Nazgula.

W Zigurze mamy ładną paletę tarcz – dżina, legionisty i kwarcową – w cenie około jednego miliona talarów. Z broni dostępne są bicze wampa już za niecałe pół miliona talarów, katanę kupimy po nieco niższej cenie, natomiast czarny sztylet to wydatek około 600 tysięcy talarów. Ogon cerbera czy szabla dżina to koszt rzędu miliona talarów. Szmaragdów jest pod dostatkiem bo aż 30 w cenie od 30 tysięcy talarów. Niestety nie ma kwarcu.

Krwawe serce kupi muła za PP w Albionie. Mikuś sprzeda 200 PP za 2 MLN talarów. Thug Norbikus w Orgrodzie sprzedaje nieokreśloną ilość PP po 5k sztuka. Powalin licytuje 300 PP. Cena kup teraz 2 miliony.

Na koniec słów kilka komentarza odnośnie dżungli. Skacząc po dżungli znaleźć możemy kwiat lotosu, wodę, worki z jakimiś przedmiotami – podobnie jak na stepie, a także przestępcy i zwierzęta. Przestępcy są wybitnie do bicia pod sprzętem, lecz zarazem wyglądają na dość dochodowych sypiąc po tysiąc, czy kilka tysięcy talarów. Możemy zdobyć m.in. kolczugę czy stalowe trzewiki. Tak więc dżungla zamieniła się nam w dobre miejsce do szkolenia broni, którą naprawić możemy lokację obok – w dzielnicy 1000 rzemiosł.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article