RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 19.02.2008

Witamy w Albionowych wiadomościach. Codziennie dostarczymy ci porcję świeżych doniesień ze wszystkich krain.

Pierwsze wydanie wiadomości zaczynamy od dwóch starszych informacji. Zacny sishen Pierulis Cierpliwy został natchnionym dnia 15 bertina. Redakcja składa mu serdeczne gratulacje i powodzenia na drodze ku kolejnym nieznanym poziomom.

Zanim polała się w Orgrodzie orgrodzianka na cześć Pierulisa bandyta MuadDib ukradł sułtanowi Bloodiemu Foxowi ogiera płodności przebijając się przez 200 dużych punktów obrony przed kradzieżą. Mości narbonus Aivar donosi na forum iż Kwisatz Haderach wśród bandytów przebija się nawet przez 270 obrony. Dyskusja nad wprowadzeniem arcyłotra znów ożyła – z jednej strony bandyci skarżący się na szybki spadek kradzieży, z drugiej poszkodowani, którzy są okradani przez zwykłego bandytę mimo bardzo wysokiej obrony. Jakie decyzje podejmie autor na razie nie wiadomo.

A teraz wydarzenia bieżące. 12 Gortida nie stwierdzono obecności Glizdy. Pokonane zostały również monstra Sfinks, Feniks, Cerber oraz Chimera. Piaskowy Dżin został pokonany 11 Gortida przez arcyksięcia Aivara. Lodowy Golem czeka na swego pogromcę.

Skrzydła dedala umożliwiające przelatywanie nad monstrami działają, lecz ich niska wytrzymałość powoduje iż są łatwym łupem dla atakerów. Czarny jegomość Sofix zdobył w ten sposób „swoje" pierwsze skrzydła. Pośród licznych pojedynków dobra ze złem godne odnotowania jest zwycięstwo rf Różowego Motylka z natchnionym a M i d a G a o u L. Gratululemy wyniku i z zapartym tchem oczekujemy na kolejne emocjonujące walki... powodzenia ze smokiem!

Wieści z Zigury. Gwardziści oraz młodzi islamiści mogą zgłaszać się po darmowe medaliony do swojego sułtana Bloodyego Foxa. Zgodnie z sułtańskim pismem medaliony mogą także otrzymać taoiści chcący zmienić wiarę na islam. Szosilion postanowił reaktywować istniejący niegdyś Zakon Asasynów. Obecnie do Zakonu należy Czarny i Tealc junior. Dział gospodarczy przygotował listę najciekawszych ofert dostępnych na Ziguryjskim rynku. Już za nieco ponad 700K możemy stać się posiadaczem kwarcowej tarczy, a za 880K zmaksowanego kwarcowego napierśnika. Zmaksowany pirytowy naramiennik dostępny jest w cenie 420K. Dostępny jest także ogon cerbera za 350K, lecz jest za bardzo zużyty i nie da się go już naprawić. Z pozostałych broni dostępne są: katana za 500K, bicz wampa za 770K, kościa kosa za 870K oraz mamuci długi kieł za 380K. Na rynku nadal brakuje kwarcu. Obecnie ceny zaczynają się od około 5K, a dostępne jest około 20 sztuk. W następnych wydaniach wieści gospodarcze także z innych krain.

W zeszłą sobotę miało miejsce spotkanie graczy w Warszawie. Ci co byli mogli poznać i porozmawiać przy piwie i frytkach z Gagerem, Lady Angelą, Jędrzejem, Muadibem, Koniaszem, Złowieszczym, Orkiuszem, Różowym Motylkiem, Andym, Kuroi Shinpiką, Bullim, Czaszką i Ludendorffem. Zapraszamy na kolejne spotkania. 23 lutego odbędzie się spotkanie w Poznaniu i Katowicach, a w najbliższy piątek być może dojdzie do spotkania w Lublinie. Na przełomie lutego i marca zlot graczy w Krynicy. Ty też możesz poznać znajomych z gry. Przyjdź na spotkanie i baw się dobrze.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article