Albionowe wiadomości 20.02.2008

Konkurs dla prawosławnych zorganizowany przez Von Fiederhorfa został zakończony. Pierwsze miejsce premiowane galerą zajął Grzesiu Dobry. Drugie miejsce nagradzane zmaksowanym pirytowym nagolennikiem przypadło Komesowi, a trzecie wraz z pirytowym naramiennikiem Megalamphodusowi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Martek okazał się sprzyjającym miesiącem dla monstrów. Ubity przez narbonusa Aivara lodowy golem wstał po trzech turach i wraz z piaskowym dżinem odcinają dostęp do gór. Lodowiec dostępny jest tylko ze strony stepu. Mamut trzyma się mocno. W dżungli nie stwierdzono obecności gryfa, a Strażnik Jama został pokonany przez ronina Trokpola. W turze 27546 biały smok został pokonany, lecz w kolejnej turze gniazdo zajmował już kolejny przedstawiciel tego gatunku. W chwili przygotowywania raportu bazyliszka nie widziano.

Król Polski Ivanhoe rozdaje w Albionie relikwie potrzebującym katolikom. Czas akcji do wyczerpania zapasów. Nieopodal Albionu w Dorostar Eiseth Zenunim stoi na posterunku łapiąc wszystkich rycerzy w zasięgu wzroku, natomiast herszt Gumiak obawia się o swoje życie.

Hindusi nie posiadają jeszcze władcy, lecz wieść niesie iż pojawić się on może już niebawem. Obecnie pierwsza trójka pretendentów do władzy to książę Morok, konstabl Predo i gubernator Nathan de la Visuel, lecz nie ma pewności co zadecyduje o finalnym wyborze władcy.

A teraz wiadomości gospodarcze dla Zigury i Albionu. Deficyt skór i bukłaków staje się coraz bardziej widoczny. Zarówno w Albionie jak i Zigurze na rynku dostępne jest zaledwie kilka sztuk bukłaków. W Zigurze dostępne jest około 20 kwarcu w cenie od 3K, w Albionie około 30 sztuk od 4,5K. W otwartym obrocie nie ma skrzydeł dedala, lecz składniki potrzebne do ich produkcji dostępne są w wystarczających ilościach. Uzbrojenie dostępne na bazarze w Albionie niestety nie zachęca do zakupów. Po około 1 M dostępne są: antyczny hełm achajski, kwarcowa tarcza i napierśnik, pirytowy nagolennik, szabla dżina oraz troli topór. W Zigurze oferta podobna do wczorajszej. Tarcza kwarcowa za 770K, kwarcowy napierśnik za 600K, pirytowy nagolennik za jedyne 400K, bicz wampa za 770K, ogon cerbera za prawie 1M oraz golemowe włócznie od 130K.

Poszukiwania kluczy w grocie lwa przez cały miesiąc kończyły się porażką. Nikt nie doniósł o znalezieniu klucza w przeciągu całego dnia. Jest źle, lecz może być tylko lepiej – trzeba czekać na wysyp, lub żywotniejszą chimerę.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact