RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 2.03.2008

Wiadomością Soriuha jest powstanie na Wyżynie Przełęczy Roha, na której to za pomocą odblaskowych peleryn można szukać szmaragdów i być może czegoś jeszcze. Jest za tym wielce prawdopodobne że w ziguryjskiej kopalni ropy szmaragdów już nie uświadczymy.

W miesiącu mrocznych mocy powstał Gryf, lecz dość szybko znalazł swego pogromcę daimyo TakedaShingena. Wstał także feniks, lecz dzielne rycerstwo już wyszło z ziguryjskiej gospody i ostrzy miecze. Z Piaskowym Dżinem i chimerą może być nieco problemów. Do glizdy przytuliła się sekutnica Gerda i droga na Lodowiec ponownie była otwarta, była bo 12 Soriuha pojawił się nowy robaczek. Mamut jest bity, lecz szyszki nie chcą go ubić przed końcem soriuha tak by nie powstał nowy jeszcze silniejszy mamut.

12 Soriuha w wiosce Orgrodzkiej można było spotkać kilku koczowników, lecz niestety nie podzielili się z mieszkańcami swoimi wierzchowcami.

Wspominany we wczorajszych wiadomościach kupiec Arczerion przywdział na kilka soriuhowych dni moherowy berecik i atakiem z zaskoczenia pokonał podwojewodę Karwiego i konstabla Jakuba z Witosa zabierając sumarycznie 160 tysięcy talarów. W innym ataku łupem czarnolistowca padła zmaksowana tarcza kwarcowa. Osoby przebywające w Zigurze proszone są o podjęcie szczególnych środków ostrożności.

Hindusi jeszcze bez władcy próbują nakreślać pierwsze prawa nowej krainy. Do Mandiry, świątyni w RaaniDill powinniśmy wchodzić bez obuwia. W chwili obecnej największe szanse na zostanie władcą ma Predo i Nathan.

Mariusz Sprawiedliwy poświęcił dzień na eksterminację wszelkich form życia na pustyni. Stoczył 456 walk zdobywając 714 doświadczenia, czyli prawie 1,6 doświadczenia na walkę. Główne trofea to 88 skór, 25 odchodów, 19 kłów słonia oraz niezliczone ilości dziczyzny i jadu.

Wprowadzenie gurgola jako składnika do produkcji tarczy kwarcowej i kwarcowego napierśnika poniosło rynkowe ceny tychże towarów. W Zigurze kwarcowy napierśnik to 880 tysięcy talarów, natomiast pirytowy naramiennik to wydatek rzędu 500 tysięcy talarów. Dostępne pirytowe nagolenniki są nieco droższe. Z broni niewiele jest ciekawych ofert. Młot toorusa za 660 tysięcy talarów, golemowa włócznia za 400 tysięcy talarów i szabla dżina za milion talarów. Możemy także okazyjnie nabyć konia polskiego za niecałe 40 tysięcy talarów.

Uesugi Kenshin zamieni antyczny naramiennik trojański na zmaksowany smoczy napierśnik. Nowiuśki naramiennik trojański w latarni znalazł Kamienne Serce, co na pewno poprawiło mu humor w weekendową noc. Dark Sider natomiast za talary pilnie sprzeda kwarcowy napierśnik. Osoby poszukujące zmaksowanych astarów mogą zapoznać się z ofertą Ruslana. Ponura Kocica w Orgrodzie ma do sprzedania ponad sto błogosławionych ikon.

Prawosławny książę Esperal poszukuje chętnej niewiasty do zawarcia związku małżeńskiego. Poszukiwania innego prawosławnego narbonusa – Mah Ikusa nie przyniosły jeszcze oczekiwanych rezultatów.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article