RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 21.02.2008

Zaczynamy od informacji technicznych. W nocy przez około godzinę gra była niedostępna, lecz koło pierwszej w nocy wszystko wróciło do normy. W chwili obecnej miesiące zmieniają się o 7:00. Argosb już w piątek, a werbix w sobotę. Przez pewien czas w grze występował też drobny błąd powodujący zabieranie 5 punktów energii za każde 4 kliki. W okolicy południa błąd został naprawiony.

W konkursie organizowanym przez albionowy poradnik do wygrania jest w sumie 750 PP. Konkurs trwa do końca lutego i polega na napisaniu ciekawych artykułów do poradnika. Wszyscy chętni powinni szybko ukończyć swoje dzieła, bo termin zbliża się nieubłaganie.

W Godetto pokonano chimerę, cerbera i feniksa. Gryfa pokonał natchniony Kamiz, a chwała zwycięstwa z dżinem przypadła Cadzikowi. Lodowy golem, oraz mamut nadal żyją.

Król Albionu Polski Ivanhoe rozdaje zmarzniętym katolikom wódkę. Car Michał Monomach przedłużył licytację ziemi w Orgrodzie do soboty.

Na forum ożyły dyskusje nad bezpieczeństwem transakcji. Wartościowe przedmioty przyciągają oprócz klientów także oszustów. Padło więc kilka propozycji zabezpieczenia się przed nieuczciwymi graczami – stworzenie listy graczy godnych zaufania przez których można przekazywać przedmioty, czy udostępnienie opcji wymiany akceptowanej dopiero po spełnieniu określonych warunków. Dyskusja nadal trwa, a my polecamy zwracanie szczególnej uwagi na rycerzy, z którymi handlujemy pierwszy raz.

A teraz wiadomości gospodarcze. W Zigurze na bazarze dostępne jest kilka sztuk ciekawego uzbrojenia. Pirytowy nagolennik możemy nabyć już za 440K, golemową włócznię od 130K, a konika stepowego za jedyne 33K. Nowe klucze do skrzyni to wydatek około 330K, natomiast księgę dżungli nabędziemy za 70K. Łódek jest pod dostatkiem w cenie od 30 do 40paru K w zależności od wytrzymałości.

W Orgrodzie legioniści znajdą tarczę za 820K oraz zbroję za 400K. Skrzydła Dedala dostępne są od 160K.

AgaewA podczas kilkutygodniowej nieobecności w grze dostała pod swoją opiekę nową pociechę. Zjawisko jak najbardziej prorodzinne, lecz nielogiczne. Kanclerz kupiec Epiornis poszukuje prawego i pracowitego wasala oferując pomoc w rozwoju jak i w pomnażaniu talarów. Natomiast baron kupiec Smolik poznający obecnie tajniki produkcji win poszukuje seniora oferującego opiekę i możliwość zapracowania na dobre uzbrojenie. Więcej ofert na forum w wątku „Szukam Seniora - Szukam Wasala" .

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article