RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 24.03.2008

13 Bertin, tura 28213, witamy w świątecznym wydaniu Albionowych wiadomościach.

Serdecznie zapraszamy na godzinę 22:00 na wyspę Imoto do pamiątkowego zdjęcia z budzenia GorHana. Szogunka Murasaki Swesow otworzyła miasto dla wszystkich rycerzy od godziny 20 do 24.

Ubita została dziś glizda i droga na lodowiec stoi otworem. Na pustyni stoi piaskowy dżin, a w piramidach biegał sfinks. Chimerę, podobnie jak feniksa i sfinksa, ubił Armagedon. Bazyliszek czeka na swego pogromcę. Lodowy golem wstał turę temu i traci 10 ko.

Air Oko wygrał pojedynek z Sir Crazy Czaronem. 1500 ataku, 848 obrony i stanowisko sishena nie wystarczyło by pokonać Air Oko. Natomiast narbonus Arczerion wygrał z owym rycerzem atakując go z zaskoczenia zdobywając 10 tysięcy talarów i 23 doświadczenia.

Miecz Astara podpisany jako „Inkwizytor", a także muły „Daenar1", oraz „Glupi" zostały zgłoszone w tym miesiącu na listę Piomara. Nie należy nabywać tychże przedmiotów.

Kapłan Uesugi Kenshin odwiedził kurhan umarłych z 4 diamentami i niestety stracił sporo, gdyż zyskał jedynie kwarcowy napierśnik.

Serafin Asterion w Zigurze za 60 PP sprzeda klucz do skrzyni. Urocza Danae kupi każdą ilość dzbanów za 2500 talarów sztuka, a prałat Belfast sprzeda beczki wypełnione świeżą wodą oligoceńską. Ziutosław sprzeda troli hełm za około 900 tysięcy talarów. Aishos dysponuje większą gotówką i chętnie kupi maczugę czaszki lub szablę dżina, a także pierścień Allegedly i tarczę dżina. Rodzimek Marek Wielki skupuje wywary herbaciane. Interesuje go 300 sztuk.

W Parhas mamy sporo zbunkrowanych przedmiotów. Za milion wystawiono: hełm Wikingosia, kwarcowy napierśnik, pirytowy nagolennik, bicze wampa, czarny sztylet, koście kosy i młoty Toorusa. Dostępne są tanie worki kukurydzy, dzięki którym możemy karmić nasze wierzchowce. Jeden worek kukurydzy potrafi odkarmić ogiera wschodniego o ponad 300 punktów wytrzymałości, gdzie na zwykłej paszy jest to około 70-90 punktów wytrzymałości.

W Zigurze nieco niższe ceny. Hełm Wikingosia, a także młot Toorusa, tarczę legionisty czy pirytowy nagolennik kupimy za 660 tysięcy talarów. Szabla dżina to koszt rzędu 900 tysięcy talarów. Kwarcu zarówno w Zigurze jak i w RaaniDill jest sporo, a cena utrzymuje się poniżej 2000 talarów za sztukę. Podobnie wygląda rynek szmaragdów dostępnych już od kilkunastu tysięcy talarów. Olej na obu bazar dostępny jest w cenie nieco przekraczającej 3000 talarów. Dostępne jest kilkadziesiąt sztuk tego surowca. Występuje natomiast niedobór narzędzi takich jak łopaty i kilofy.

Produkcja peleryn zwiększyła popyt na jedwab, przez co rzeźbiarze w RaaniDill otrzymują go znacznie mniej. Obecnie płacą oni 6413 talarów za sztukę. Sztabki złota niedawno wyceniane były na 760 tysięcy talarów, a przyprawy na 6374 ta.

Seniora szuka dziś: regimentarz The Storm Crown, regimentarz Kamilho Wielki oraz graf Motomysz z Marsa. Męża szuka szafarz Black Water oraz bojar Ozanna. Prober natomiast szuka wolnej islamistki.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article