RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 28.02.2008

Lodowy Golem uległ Azrailowi, a piaskowy dżin sir Godziowi. Niestety 10 Godetto dżin wstał. W górach panuje jednak wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Bielik i Sioma zostali przywaleni przez jedną z wiosennych lawin. 4 Godeto pojawił się feniks, który zniknął jeszcze tego samego dnia. Mamut stoi, glizda w końcu padła. Waleczne Serce pokonał białego smoka ku uciesze zbieraczy smoczych zębów.

Hindusi nie mają jego władcy, lecz pretendenci do objęcia władzy już zaczynają organizować prawa swego narodu. Głównymi pretendentami są Morok, Predo i Nathan de la Visuel, lecz Morok już ogłosił że rezygnuje z kandydowania zarzucając dostęp do danych gry postronnym graczom. Tak więc pozostaje Nathan chcący zostać tyranem RaaniDill i stworzyć państwo zła, oraz Predo pragnący raczej szerzyć prawe idee.

Już od jutra zlot graczy w Krynicy Zdrój. Zapowiada się przednia zabawa. Malkon zapowiedział że udzieli odpowiedzi na pytania, jakie mogliśmy zadać mu swego czasu na forum.

Herszt Gumiak wybiera się na kilkudniowe wakacje, a jego obowiązki przejmie tymczasowo Eisheth Zenunim, która to na dygu wsadza wszystko co się rusza w wiosce Dorostar.

W Zigurze prowadzona jest pośród islamistów dysputa nad przyznaniem warunki dla Gelertha Dwa Miecze. Na Czarnej Liście znalazł się z orzeczenia Sułtana i jego dalszy los jest w rękach władcy.

W Zigurze przed zbliżającym się argosbem i związanym z nim sułtańskim podatkiem handel nieco zamiera. W handlu dostępny jest kwarcowy napierśnik w cenie 880 tysięcy talarów, szabla dżina w cenie 550 tysięcy talarów i pirytowe nagolenniki w cenie od 660 tysięcy talarów. Kwarc dostępny jest w cenie od 1600 talarów. Ryzykanci mogą zainteresować się kluczami do skrzyni. Na bazarze jest ich około 9 w cenie od 440 tysięcy talarów.

SirMakmanian oferuje za 2,6 miliona talarów lub 600PP nowiuśki żaglowiec. BOB na licytację wystawił zmaksowany miecz astara. Riwi natomiast oferuje golemową włócznie i troli topór.

Dzisiejszy reportaż poświęcimy na krótkie porównanie profesji, ich wad i zalet. Nie uwzględniając stróżów prawa najłatwiej zostać kupcem. By zostać mnichem wymaganym przez profesję kapłana musimy mieć poziom stolnik lub wyższy. Najtrudniej zostać wojownikiem wiary, gdyż potrzebny jest dworek. Jeżeli nie mamy hojnego seniora to zarobienie na dworek, a nawet samo dopuszczenie do licytacji ziemi łatwe nie jest. Zaletą kupca są szybsze podróże i możliwość przekazywania przedmiotów. Niestety kara do ataku praktycznie ogranicza młodym rycerzom możliwości obrony praktycznie do zera. Dopiero na narbonusie i wyższych poziomach stajemy się silnym rycerzem zdolnym do obrony jak i ataku. Zaletą kapłana jest nietykalność – może bez problemów pracować w Dorostar czy łowić w tajdze. Niestety rozwijać może się tylko przez produkcję i kolokwialne expienie na zwierzynie i przestępcach. Zaletą wojownika wiary jest jego atak i możliwość wykorzystywania znaków wiary do podnoszenia cech. Wysoki atak umożliwia im pokonywanie nawet dobrze opancerzonych przeciwników. Wadą wojownika wiary czy sishena jest jego samo niewystarczalność – zestawy naprawcze, a z czasem także używki stają się pilnie poszukiwanym towarem i taki rycerz musi zatrudnić kupców do ich produkcji. Wybraną profesję zawsze można zmienić – stosując miksturę amnezji, czy też zmieniając religię. Niektórzy wojownicy wiary za młodu byli kupcami czy kapłanami i zarabiali talary na dworek i cały sprzęt. Jaką profesję wybrać? Decyzja należy do ciebie.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article