Albionowe wiadomości 3.03.2008

Przełęcz Roha na Wyżynie to obecnie jedyne źródło szmaragdów, a także bardzo dobre źródło kwarcu. Raporty pierwszych poszukiwaczy wskazują że na jednej pelerynie można w sprzyjających warunkach znaleźć ponad 10 szmaragdów i ponad 40 sztuk kwarcu. Przypominamy że odblaskową pelerynę wykonamy w ogrodzie z 5 grudek złota i 3 sztuk jedwabiu. Czas wykonania peleryny to 20 tur.

Glizda nadal stoi uniemożliwiając wielu rycerzom podróż do Orgrodu. Z Sfinksem nie patyczkował się Learyt pokonując go 2 Bertina jak i KI-TAN pokonując kolejnego 4 Bertina. Tomasz Wędrowca ubił swoje pierwsze monstrum – cerbera, oraz drugie – lodowego golema. Trwa obijanie pingwina. 8 Bertina padł piaskowy dżin, lecz 12 Bertina był już z powrotem na swoim miejscu. 11 i 12 Bertina smoka nie było. Pokonany został także Mamut Długokły i od dłuższego czasu nie widać nowej sztuki.

Czuwajka Młodsza wraz z MeReSinem prześcigali się w ilości „zdjętych" mułów i osłów. Zalecamy noszenie zbędnego sprzętu-śmieci w celu uniknięcia niemiłych zdarzeń.

W Orgrodzie za milion talarów możemy stać się właścicielem ogona cerbera, a za jedyne 250 tysięcy talarów golemowej włóczni czy mamuciego kła. Odblaskowe peleryny dostępne są w cenie od 70 tysięcy talarów. W Zigurze jest nieco więcej ofert. Za 660 tysięcy talarów możemy kupić zbroję legionisty. Za okrągły milion dostępne są kwarcowe tarcze i napierśniki. Pirytowe nagolenniki i naramienniki oscylują w okolicy 500 tysięcy talarów. Bicz wampa wystawiony został za 750 tysięcy talarów.

rakurai ShogunWielki udał się do Yuana i uzyskał bardzo ładny wynik prawie 14 punktów na jeden zestaw. KIREJ po tym jak znalazł w latarni antyczny trójząb trojański sprzedaje szablę dżina. Marrtika sprzedaje natomiast ulepszoną pętlę Icreimś.

O znaleziskach w katakumbach krążą już legendy. Wielu rycerzy zastanawia się czy warto je eksplorować. Główną przeciwnością w swobodnym przemierzaniu katakumb jest dodatkowe starzenie się, lecz niektórzy bardziej doświadczeni rycerze lubią je odwiedzać, a to za sprawą licznie występujących przestępców dających po około 30 punktów doświadczenia. Chętni do zapolowania na Antona Burego i Pietię Kostromatego powinni wyposażyć się w duży zapas jedzenia i leków, a także oddać do potrzymania paszę czy talary. By wybrać z Antonem czy Pietią trzeba mieć dość wysoki atak (500 i więcej) oraz przyzwoitą obronę. W Soriuhu przestępcy ci mieli po około 4500 ran i 600 obrony. Korzystając ze statystyk expomatu kanclerz w katakumbach uzyska prawie 8 doświadczenia na jedną walkę, gdzie dla porównania skacząc po tajdze prawie 4 punkty doświadczenia (statystyki podnosi borys kulawy za 21 PD). Co można znaleźć w katakumbach? Pierścień rybaka, z tym że w grze na raz może być tylko jeden pierścień. Oprócz tego przy szkielecie zmarłego znajdziemy różne przedmioty ze zmarłych rycerzy. Cenniejsze przedmioty pojawią się gdy umrze bardziej majętna postać. Katakumby są dla odważnych rycerzy świadomych niebezpieczeństw.

W najbliższą sobotę szykuje się spotkanie graczy w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wątku „Spotkania graczy Warszawa" na albionowym forum.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact