RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 6.03.2008

Nie ustają grupowe zmagania z Piaskowym Dżinem. Walczy z nim kwiat albionowego rycerstwa, z rąk którego poległa stojąca nieopodal chimera. Stoi mamut jak i glizda, choć wydaje się że niebawem padnie. Strażnik Jama został ubity na początku miesiąca. 11 Godeto padły smoki, a 12 Godeto ponownie grillowały poszukiwaczy zębów.

Bloody Fox został ponownie wybrany sułtanem Zigury. Nowo mianowany władca wprowadził nowy dekret nakazujący rycerzom chcących spokoju w Zigurze pozbycie się wasali czarnolistowców.

Młodzi prawosławni do poziomu lorda powinni uzbroić się w niebieski kwiat z kolcami i rozpocząć poszukiwania Marrtiki. Pierwsza osoba, która wręczy jej ten kwiat otrzyma młot Toorusa.

Być może był mały wysyp w górach, lub szykuje się kolejny większy. Mordehay znalazł kryształową czaszkę, a Camea dwa diamenty. Licytację czaszki rozpoczął Bloody Fox mizernym milionem talarów.

Ostatnie doniesienia o znaleziskach w latarni przyciągnęły kolejnych poszukiwaczy przygód. Znaleziono dwie katany i nieco wcześniej sygnet achajski, lecz mimo to wielu musiało obejść się smakiem.

Na forum dyskutowano ostatnio o pierwszym zawodzie dla prawosławnego. W przypadku tkacza produkcja opłacalna staje się dopiero gdy mamy ogrodnika i możemy produkować len. W przypadku rybaka z punktu widzenia młodego rycerza wszystko musimy kupować z bazaru i rzadko kiedy odnosimy większe wymierne korzyści. Kamieniarz ma tę zaletę że kamienie są na miejscu a nieduże ilości desek czy drągów po przystępnej cenie da się kupić. Wadą kamieniarza jest czasami długie oczekiwanie na kupca żaren i kół. Niektórzy także sugerowali Zigurę, gdzie kopiąc ropę i amulety można nieco zarobić, a od poziomu stolnika można próbować szukać smoczych zębów.

W Zigurze dostępne są pirytowe naramienniki i nagolenniki w cenie od 300 do 500 tysięcy talarów. Golemową włócznię możemy nabyć za 300 tysięcy talarów, a za milion kością kosę czy ogon cerbera. Szmaragdy dostępne są w cenie od 36 tysięcy talarów, a kwarc od 1500 talarów. W Orgrodzie kwarcowy napierśnik może być nasz za jedyny milion talarów. Grudki złota dostępne są w cenie od 11 tysięcy talarów, jedwab kupimy po 8000 talarów, a gotowe peleryny za 120 tysięcy. Poszukiwaczy szmaragdów powstrzymuje więc mamut odcinający dostęp do tanich grudek złota.

Camea sprzedaje diament i obecna cena to półtora miliona talarów. Silvar z Tokelau licytuje natomiast antyczny sygnet achajski. Obecna oferta to 4 klucze.

Na forum coraz więcej osób dopytuje się o odpowiedzi udzielonych przez autora w Krynicy na forumowe pytania graczy. Jak na razie ani autor ani poradnik nie zareagowały...

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article