RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 7.03.2008

Nastał pokój pośród rycerstwa, lecz monstra nie mogą liczyć na pobłażliwość (no może poza mamutem). Padł sfinks, a także strażnik Jama zrzucając w popłochu pas cnoty. Argemka ubiła kolejnego trolla zabierając trolli hełm. Padły też trzy feniksy i jeden cerber. Trwają walki z lodowym golemem. Glizda mimo licznych prób dzielnego rycerstwa jeszcze stoi.

Osoby chcące wywróżyć właściciela przedmiotu z nazwą, albo statystyki monstrów muszą teraz uzbroić się nie w zioła czy jagody, lecz gorau. Głowy psów staną się cennym surowcem.

W ostatnich dniach Yuan pomagał z zawodami z różnym skutkiem, lecz można było zaobserwować że chętniej pomagał w nie zrobionych do końca zawodach niż zazwyczaj.

Polski Ivanhoe w lesie rozdaje katolikom relikwie, a także siekierki.

Talary przechowywać możemy u lichwy, wpłacić u Nowogrodzianina na wyprawę lub schować pod kamieniem w Onsenie na Imoto. Lichwa jest powszechnie stosowana do przechowywania i pomnażania pieniędzy i działa w miarę sprawnie. Nowogrodzianin ma raczej gorszą wydajność, podobnie jak Onsen. Prosty test polegający na wpłaceniu 10 pakietów po 100 talarów i ich wycofanie dał w rezultacie 860 talarów zwrotu z 1000 wpłaconego. Wpłacając do Onsena należy więc liczyć się z niewielką stratą lub wyjściem na zero. Zaleta jest taka że talary same nie wrócą, a straty można próbować ograniczać lub niwelować rozbijając talary na wiele pakietów. No i można wpłacić talarki i pójść expić na stepie, po czym wrócić po gotówkę.

Alchemicy potrzebują kociołków, które to można zdobyć na stepie pokonując przestępcę Ujugra Kurosoia. Posiada on około 500-600 ataku i obrony i jest najsilniejszym przestępcą na stepie. Wstępne próby dały 1 prawie nieużywany kociołek na 10 Ujugrów. Bijąc przestępców na stepie możemy też złapać inne trofea jak kabuto, zbroje gwardzisty, monke i inny ponadprzeciętny masowy sprzęt. Niestety w porównaniu do tajgi zbierzemy ze stepu mniej skór i odchodów.

Międzynarodowa Czarna Lista kupiecka przechodzi pewne przeobrażenia. Zmianie ulegnie schodzenie z listy, oraz w mniejszym stopniu przyjmowanie zgłoszeń. Wszystko zostanie opublikowane na forum w najbliższym czasie.

W Zigurze straszy podatek, a w Orgrodzie Zbroja legionisty może być nasza za 800 tysięcy talarów. Do kompletu dorzucić możemy czarny sztylet za 440 tysięcy talarów, czy też katanę za 600 tysięty talarów. W obrocie znajduje się ponad 50 grudek złota w cenie od 9200 talarów oraz 20 jedwabiu w cenie od 15 tysięcy talarów. Szmaragdy są coraz tańsze i kupić je można za 33 tysiące talarów.

Silvar z Tokelau sprzedaje smoczy nagolennik i antyczny wielki topór achajski. Predo wystawił na licytację całą zbrojownię. Zmaksowany kwarcowy napierśnik możemy wylicytować od Rafalixa.

Jutrzejsze spotkanie graczy w Warszawie stoi pod znakiem zapytania, gdyż jak na razie zadeklarowany się trzy osoby. Wszystkich chętnych zachęcamy do wpisywania się na forum w celu wyjaśnienia sytuacji.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article