RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 8.03.2008

Dzisiejsze wydanie wiadomości zaczynamy od sensacyjnej zmiany na tronie w Albionie. Nowym królem został Nazgul i wprowadził zasadę państwa zła wchodząc zarazem w sojusz z bandytami. Za jego kadencji wszyscy rycerze będą wsadzani i atakowani przez strażników. Wraz z przewrotem zorganizował się bunt przeciwko nowej władzy. Na jej czele stanął dotychczasowy król Polski Ivanchoe.

Ludy innych krain oczekują na rozwój wypadków. W obecnej chwili zapowiada się wojna Albion kontra reszta świata.

W Dorostar działa na dygu Eiseth Zenunim lecz za wiele do roboty nie ma bo reszta siedzi w baszcie.

Sir Godzio wraz z Kamienne Serce ubili piaskowe dżina otwierając drogę w góry na jedną turę. Lodowy Golem nadal stoi. Totcom ubił pingwina oraz glizdę wpuszczając poszukiwaczy złota na lodowiec. Padł także świeżo wskrzeszony feniks. O innych monstrach nikt nie donosił.

Osoby chcące wróżyć statystki monstrów muszą posiadać gorau, lecz jego produkcja ograniczona jest niewielką ilością głów psów. Z obserwacji graczy wynika iż być może dodatkowe porcje gorau da się zdobyć pokonując przestępców. Złowieszczy RK zdobył Gorau pokonując przestępce Hui Toshiro na stepie.

Ostatnio widziano także nowe monstrum szlajające się po ścieżkach Areny Albionu. Charakteryzuje się prawie 10 tysięcznym atakiem, obroną i ranami i nazywa się podkomorzy Malkon.

Ostatnio miało miejsce kilka ataków na prawych rycerzy zakończonych utratą przez nich cennego sprzętu. By chronić się przed takimi zdarzeniami zaleca się noszenie sprzętu-śmieci, który nic nie kosztuje a jego strata nie będzie dla nas niemiła.

W Orgrodzie możemy kupić pirytowy komplecik. Nagolennik kupimy za 900 tysięcy, a naramiennik za 600 tysięcy talarów. Zbroja legionisty może być nasza za jedyne 800 tysięcy talarów. Ciekawych broni w ofercie niestety nie ma... wszystko sprzedało się po wczorajszych wiadomościach. Z surowców dostępnych jest m.in. 30 grudek złota w cenie od 9000 tysięcy, 16 jedwabiu w cenie od 15 tysięcy , 90 kwarcu w cenie od 2000 tysięcy, a także 3 odblaskowe peleryny w cenie od 150 tysięcy talarów.

Łowca koszmarów sprzedaje zmaksowany pirytowy naramiennik. Obecna oferta to 500 tysięcy talarów. Reespect sprzedaje natomiast hełm Obri oraz troli hełm za talary, PP lub klucze. Silvar z Tokelau licytuje natomiast antyczny wielki topór achajski i smoczy nagolennik. Sir Ketling sprzedaje w Zigurze lub Albionie 250 PP po 5000 talarów za 1 PP.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article