Ciekawe Aplikacje Dla KDE3

[toc]

Multimedia

ScreenKast

Jest to aplikacja do nagrywania pulpitu z wykorzystaniem sesji VNC. Dobrze dogaduje się z KRFB, klientem/serwerem VNC KDE. Wymaga glibmm, libxmlpp (libxml++), libinstrudeo [gsm, libdts, ftgl, libtheora]. Nie posiada polskiego tłumaczenia.
Strona Projektu
ScreenKast na kde-apps.org
Strona libinstrudeo - Jedna z zależności
Strona gsm - Jedna z zależności
screenkast1


KMPlayer

KMPlayer to nakładka na MPlayera dla KDE z kilkoma ciekawymi dodatkami. Aplikacja ta dodaje wtyczkę dla Konquerora (wtyczka dla przeglądarki) oraz KPart dla innych aplikacji KDE, dzięki czemu np. gwenview potrafi odtwarzać to co KMPlayer. Dodatkową zaletą jest fakt iż aplikacja ta nie wykorzystuje bibliotek mplayera lecz wywołuje /usr/bin/mplayer z odpowiednimi parametrami. Jest to przydatne dla użytkowników 64 bitowych systemów - wystarczy zainstalować 32 bitowego mplayera z zamkniętymi 32 bitowymi kodekami a natywny 64 bitowy KMPlayer zapewni nam "natywną" obsługę tych formatów. Dla Gentoo amd64:
emerge mplayer-bin kmplayer
ln -sf /usr/bin/mplayer-bin /usr/local/bin/mplayer
Strona Projektu


Kdenlive

KDENLive to edytor wideo dla KDE bazujący na frameworku MLT obsługujący takie formaty jak DV, AVI DV, jpeg, gif, png, mpeg, wav, mp3, ogg i inne wspierane przez ffmpeg. Wymaga mlt, mlt++, libdv.
Strona Projektu


FLVGET

Jest to aplikacja Kommandera (pakiet kdewebdev) pozwalający pobierać filmy FLV YouTube i wielu innych serwisów. Pobrane klipy konwertowane są za pomocą ffmpeg (zależność) do formatu avi. Wystarczy podać adres URL do strony z filmem a następnie kliknąć "Start". Po pobraniu filmu konwersja zajmie trochę czasu więc proszę cierpliwie czekać na okienko zapisu pliku avi.
Strona Projektu
fget


Sieć

Wireless Assistant

Wireless Assistant (wlassistant) to aplikacja KDE ułatwiająca obsługę połączeń WiFi posiadające polskie tłumaczenie. Sama aplikacja posiada prosty i przyjazny interfejs. Wymaga wireless-tools i scons.
Strona Projektu
wlassistant1
wlassistant2


Aplikacje Użytkowe

kX Generator

Aplikacja ta (kxgenerator w skrócie) służy do modyfikowania ustawień serwa X.org - umożliwia zarządzanie monitorami i innymi wyświetlaczami, dodatkowym sprzętem jak mysz czy klawiatura. Umożliwia również konfigurację podstawowych parametrów takich jak używany moduł, rozdzielczość. W ostatnich wersjach stopniowo dodaje się możliwość konfigurowania specyficznych ustawień poszczególnych modułów. Zależności to kdelibs i kdesu. Aplikacja nie posiada polskiego tłumaczenia lecz jest tworzona przez Polaka więc po uspokojeniu rozwoju funkcjonalności przyjdzie czas na tłumaczenie...
Strona kX Generator na kde-apps.org
Strona Projektu
kxgenerator


Yakuake

Jest to terminal dla KDE bazujący na Konsole lecz o bardzo ciekawym wyglądzie podobnym do "terminala" z gry Quake.
Yakuake na kde-apps.org


Dolphin

Jest to prosty menedżer plików dla KDE. Oferuje podstawowe opcje menedżera plików oraz przyjazny prosty interfejs.
 • Menadżery plików KDE3
 • Strona Projektu


  Wkrótce nowe aplikacje! :cool:
  RkBlog

  Środowiska Graficzne, 14 July 2008, Piotr Maliński

  Comment article
  RkBlog main page Search RSS Contact