RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Środowiska Graficzne

Środowisko graficzne jest grupą wzajemnie współpracujących programów, zapewniającą możliwość wykonywania podstawowych operacji na komputerze (takich jak uruchamianie programów, poruszanie się po katalogach, dokonywanie ustawień itp.) w trybie graficznym, najczęściej okienkowym. Zapewnia alternatywny dla konsoli sposób pracy na komputerze.

KDE3

KDE (K Desktop Environment) to środowisko graficzne dla systemów operacyjnych Unix i Linux. Obok GNOME jest jednym z dwóch najpopularniejszych uniksowych środowisk graficznych. KDE korzysta z biblioteki graficznej Qt, a także z systemu obiektowego KParts. System ten pozwala na współdzielenie elementów danego programu pomiędzy różnymi aplikacjami KDE.

Enlightenment e17

Enlightenment znany jest z dużych możliwości konfiguracji oraz atrakcyjnej grafiki i efektów specjalnych. Od 2005 r. ostatnią stabilną wersją programu jest 0.16.7.2. Kod następnej serii, DR17 (lub inaczej E17), jest napisany od nowa i bazuje na silnie zmodularyzowanych bibliotekach EFL (Enlightenment Foundation Libraries).

GTK+

Opisy z pl.wikipedia.org
RkBlog

14 July 2008, Piotr Maliński