Środowiska Graficzne

Środowisko graficzne jest grupą wzajemnie współpracujących programów, zapewniającą możliwość wykonywania podstawowych operacji na komputerze (takich jak uruchamianie programów, poruszanie się po katalogach, dokonywanie ustawień itp.) w trybie graficznym, najczęściej okienkowym. Zapewnia alternatywny dla konsoli sposób pracy na komputerze.

KDE3

KDE (K Desktop Environment) to środowisko graficzne dla systemów operacyjnych Unix i Linux. Obok GNOME jest jednym z dwóch najpopularniejszych uniksowych środowisk graficznych. KDE korzysta z biblioteki graficznej Qt, a także z systemu obiektowego KParts. System ten pozwala na współdzielenie elementów danego programu pomiędzy różnymi aplikacjami KDE.

Enlightenment e17

Enlightenment znany jest z dużych możliwości konfiguracji oraz atrakcyjnej grafiki i efektów specjalnych. Od 2005 r. ostatnią stabilną wersją programu jest 0.16.7.2. Kod następnej serii, DR17 (lub inaczej E17), jest napisany od nowa i bazuje na silnie zmodularyzowanych bibliotekach EFL (Enlightenment Foundation Libraries).

GTK+

Opisy z pl.wikipedia.org
RkBlog

14 July 2008, Piotr Maliński

RkBlog main page Search RSS Contact