RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Sylpheed i Sylpheed-Claws

Konfiguracja i opis programu Sylpheed i Sylpheed-claws

Sylpheed to lekki lecz bardzo przejrzysty i praktyczny klient pocztowy bazujący na GTK. Można go z powodzeniem stosować zamiast zasobożernego i dużego Evolution, chyba że ktoś potrzebuje jego dodatkowe opcje. Sylpheed dostępny jest w większości dystrybucji. Przy pierwszym uruchomieniu będziemy musieli skonfigurować przynajmniej jedno konto pocztowe:
sylpheed1
Podajemy lokalną nazwę naszego konta, adres email oraz nazwę serwera pop3 poczty przychodzącej i wychodzącej oraz hasło.
sylpheed2
W ustawieniach odbierania warto zaznaczyć opcję "Pobranie wszystkich wiadomości z serwera". Można też np. zmienić katalog docelowy.
sylpheed3
Przy wysyłaniu włączamy opcję uwierzytelniania (wszystkie chyba serwery pocztowe (gmail, gazeta, onet itd.) wymagają uwierzytelnienia by wysłać z naszego konta email) i podajemy login i hasło jak przy poczcie przychodzącej.
sylpheed4
Konto gotowe, możemy dodać inne
sylpheed5
Program w całej okazałości. By utworzyć nowy katalog w danej gałęzi, np. "Odebrane" zaznaczamy ją a następnie P-klikamy myszą. Pojawi się menu, z którego wybieramy opcję "Utwórz nowy katalog".

Sylpheed-claws to program wywodzący się z Sylpheeda. W odróżnieniu od pierwowzoru zawiera dodatkowe opcje jak wtyczki (np. filtrowanie wirusów za pomocą clamAV), zestawy ikon i inne. Konfiguruje się go tak samo jak Sylpheeda, wtyczki jak i inne dodatki mają dodatkowe menu w Preferencjach.
RkBlog

Środowiska Graficzne, 14 July 2008,

Comment article