Twój stary pracuje w nVidii

Zainstalowałem na moim Gentoo KDE w wersji 4.2.0, zachowując nadal 3.5.10 (na którym obecnie siedzę). Nowa wersja KDE już taka straszna nie jest, a "wydajność" pod nowymi sterownikami nVidii (180.27) jest dobra (nie ma problemów)... ale jednak dzięki sterownikom nVidii z KDE4 używać ogólnie nie mogę, a wszystko przez powszechnie znany błąd miganie-zwiecha, którego nVidia nie potrafi jak dotąd odtworzyć i poprawić :P A pod KDE4 ten błąd wyskoczy dość szybko, czy to w Konquerorze, czy przy efektach (podobnie w Qt4 aplikacjach korzystających z QWebView itd. :)). Mimo to KDE 4.2 oceniam ogólnie pozytywnie, choć ma jeszcze parę "braków".

kde4a_1
Co do problemów i braków:
  • Kate zawsze otwiera się z otwartym bocznym menu ("Dokumenty") oraz nie chce trzymać wcięć w kodzie
  • Menu Konquerora - pasek adresu nie rozszerza się do maksymalnej dostępnej długości, więc jeżeli np. w widoku folderu mam więcej ikon niż w widoku web to powstaje w tym ostatnim dziura.
  • Czy da się w Konquerorze włączyć tryb podglądu w katalogach bez trzymania od tego ikonki w pasku? I jak dodać ikonkę za pasek wyszukiwania (otwieranie terminala, które o dziwo dostępne jest tylko dla jednego typu menu, które dołączane jest do głównego)
  • Powiadomienia Kopete mnie irytują... Zbyt agresywne i nie znikają pod klikiem.

RkBlog

Środowiska Graficzne, 5 February 2009, Piotr Maliński

Comment article
RkBlog main page Search RSS Contact