RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Instalacja Android SDK oraz Titanium Developer

Instalacja i konfiguracja SDK Androida oraz platformy Titanium Developer do tworzenia aplikacji mobilnych za pomocą JavaScriptu i HTML/CSS.

W tym artykule opiszę jak zainstalować lokalnie najnowszą wersję SDK Androida oraz Titanium Developer. Wspomniana platforma Titanium Developer pozwala tworzyć za pomocą JavaScriptu wspomaganego HTML/CSS natywne aplikacje dla iPhone i Androida. Wystawia ona API w JavaScripcie, a następnie przetwarza nasz kod JS do natywnego kodu dla każdego systemu.

Android SDK

SDK Androida pozwoli nam testować aplikacje w emulatorze Androida.

Titanium Developer

Titanium Developer to platforma, framework do tworzenia natywnych aplikacji dla Androida i iPhone OS (iPhone, iPod Touch, iPad). Oprócz aplikacji mobilnych Titanium oferuje podobne rozwiązania przy tworzeniu aplikacji desktopowych, lecz w tym artykule to pominę. Aplikacja ta pozwala tworzyć pod względem funkcjonalności aplikacje podobne do aplikacji webowych, lecz z dostępem do sprzętu i funkcji urządzenia. Nie napiszemy w tym wielowątkowej gry, lecz znacznie prostsze aplikacje społecznościowe, agregujące dane z sieci są jak najbardziej do zrobienia. Dla lepszego zobrazowania tej platformy można obejrzeć klipy wideo, gotowe aplikacje, czy dokumentację.

Titanium Developer i Android SDK

Mobilne SDK to nadal wersja Beta i jego współpraca z Androidem nie jest taka łatwa i bezproblemowa. W kodzie SDK zaszyto parę ścieżek z numerami wersji SDK Androida, co powoduje problemy z odpaleniem aplikacji w emulatorze.
andrti11
RkBlog

Systemy wbudowane, 22 February 2010,

Comment article