Kontron wprowadzi płytę mini-ITX z układem nVidia Tegra 3

Na rynku istnieje wiele mini-komputerów z procesorami ARM. Zaczynając od Raspberry Pi i kończąc na Odroid-X2 czy Origen Board z najsilniejszymi procesorami Samsunga. Wszystkie te płytkowe komputery stosuje niestandardowe rozmiary (jak na rozmiary płyt głównych). Firma Kontron postanowiła wprowadzić na rynek płytę mini-ITX z układem nVidia Tegra 3. Dzięki standardowemu rozmiarowi bez problemu zamontujemy "komputer" w dowolnej obudowie dla płyt mini-ITX (w tym wielu małych i poręcznych).

Nadmiar miejsca wykorzystano by wyposażyć płytę w sloty 3 x mini-PCI (jedno na modem 3G, jedno z obsługą dysków SSD mSATA i jedno "zwykłe", na np. kartę wifi/bluetooth. System uruchomimy z karty eMMC, choć podłączyć możemy także dwie karty SD, lub inne podzespoły do złącza SATA II. Układ graficzny obsłużyć dwa niezależne ekrany.

Płyta mini-ITX z nVidia Tegra 3

Cena i termin wprowadzenia na rynek nie są jeszcze znane, ale nie ma co liczyć na jakieś specjalnie niskie ceny. Procesor nie będzie najszybszy, lecz płytka nadrabia możliwościami multimedialnymi i sieciowymi.

RkBlog

Systemy wbudowane, 24 February 2013

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact