RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

PyCon dzień trzeci - to już prawie koniec ale wciąż jest ciekawie

Trzeci dzień konferencji chyli się ku końcowi. Przed nami, w chwili pisania tego wpisu jeszcze jedna prezentacja i lightning talks, a po tym kiełbaska z grilla i rozrywka. Jutro ostatnie prezentacje i zakończenie imprezy po obiedzie... i trzeba będzie wracać do szarej rzeczywistości.

Wczoraj rozmawialiśmy o pakietowaniu i rozprowadzaniu pythonowego oprogramowania. Ciekawą technologią wydają się być pythoowe wheele. Vaurien wygląda na bardzo fajne narzędzie do testowania aplikacji działających po sieci - jak zachowają się gdy API rzuci błędami, połączenie zacznie lagować itp. Dzisiaj rozmawialiśmy o płatnościach w Django oraz o ciekawym i efektywnym podejściu do debugowania (wliczając historie ciekawych przypadków bugów z jakimi mieliśmy do czynienia). W wężowej tematyce trzyma się także prezentacja dotycząca Anakondy (tej z Fedory i Red Hata, a będącej instalatorem tych systemów). Na "błyskawiczne" prezentacje mamy już ośmiu chętnych plus jedno specjalne wystąpienie dotyczące Polskiej Grupy Użytkowników Pythona.

IMG_1611

Pogoda dzisiaj słoneczna i zachęca do spacerów po okolicy. Usytuowanie hotelu na wysokiej "górce" daje piękne widoki na całą okolicę. Jednak wchodzenie na piechotę ze Szczyrku potrafi zmęczyć niejednego Pythonowca dość skutecznie. Konferencja trzyma wysoki poziom.

Skocznia w Szczyrku
RkBlog

Podstawy Pythona, 19 October 2013, Piotr Maliński

Comment article