Return to the Roots czyli Settlers II na nowo i w lepszym wydaniu

Return to the Roots to darmowa, społecznościowa re-implementacja kultowej gry Settlers II. Pozwala grać w naszych ulubionych Settlersów bez użycia dosboxa i to na różnych systemach operacyjnych. Wdrożono też szereg poprawek i zmian, w tym grę sieciową i znacznie usprawnione SI komputerowych przeciwników. Co więc oferuje nam RttR?

Return to the Roots w całej swojej okazałości

Return to the Roots w całej swojej okazałości

Instalacja

Nakładkę możemy pobrać ze strony siedler25.org. Dodatkowo potrzebować będziemy gry Settlers II złota edycja, która jest do pobrania na licznych stronach oferujących stare gry. Gra Settlers II musi znaleźć się w podkatalogu share/s25rttr/S2/. Po wrzuceniu plików RttR będzie można uruchomić. W przypadku Linuksa z poziomu katalogu RttR wystarczy wykonać bin/s25client i gotowe.

Rozgrywka

W RttR znajdziemy wiele map, a także liczne dodatkowe opcje jaki możemy ustawić by zmienić zasady gry. Możemy usunąć złoto z mapy zastępując je innym surowcem, sprawić że kopalnie zawsze mają surowiec do wydobycia, czy ograniczyć albo wyłączyć katapulty i więcej.

Lista ustawień rozgrywki w RttR

Lista ustawień rozgrywki w RttR

SI komputerowych przeciwników zostało drastycznie poprawione. Komputer potrafi teraz skutecznie produkować żołnierzy, jak i blisko granicy będzie budował same fortece i wieże, a nie małe baraki czy strażnice. Ataki są zmasowane tak by mieć przewagę liczebną i zapewnić zdobycie budynku.

Nakładka Return to the Roots działa dość stabilnie. Niektóre mapy mogą wysypać grę, ale to rzadkie przypadki. Sama rozgrywka przebiega płynnie i bez widocznego obciążania procesora.

RkBlog

Aplikacje i dystrybucje, 13 April 2014

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact