Spotkanie założycielskie Polskiej Grupy Użytkowników Pythona

Miło mi poinformować że 10 maja odbyło się spotkanie założycielskie PLPUG, czyli Polskiej Grupy Użytkowników Pythona. Teraz czeka nas proces rejestracji wspomnianego stowarzyszenia, a gdy to dobiegnie końca stowarzyszenie będzie mogło zacząć działać, jak i przyjmować nowych członków.

Jako stowarzyszenie programiści Pythona będą mogli rozmawiać z np. Ministerstwem Edukacji, szkołami wyższymi w sprawie promowania i popularyzacji Pythona i nauki programowania w szkołach. Możliwe będzie także wspieranie lokalnych grup programistów i wydarzeń - czy to krajowych, czy lokalnych (medialnie jak i także finansowo w miarę możliwości). Cały zakres działać PLPUG jak i bieżące projekty realizowane przez stowarzyszenie znajdą się na jego stronie po tym jak zostanie ono zarejestrowane.

Stowarzyszenie nie jest tylko dla zarządu, ale dla każdego. Chętnie będziemy witać nowych członków w naszych szeregach, jak i każdy członek będzie mógł aktywnie działać (a nie tylko słuchać władz ;)).

Podstawy Pythona, 8 May 2014, Piotr Maliński