RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Wdrożenie Django na michaelmoore.com

Opis wdrożenia Django i powiązanych technologii na nowej wersji serwisu michaelmoore.com

Na blogu Concentric Sky możemy przeczytać o wdrożeniu nowej wersji michaelmoore.com z wykorzystaniem frameworka Django. Oto krótkie streszczenie wpisu:

Serwis został zintegrowany z serwisami społecznościowymi, w tym z Facebookiem i Twitterem. Strona jest w top 10 000 największych serwisów w USA otrzymując miliony trafień. Projekt trwał 5 tygodni (bardzo krótko jak na tak duży serwis). Mimo krótkiego terminu postanowiono nie aktualizować starej wersji, lecz zaprojektować wszystko od nowa używając nowych technologii. Po sprawdzeniu szeregu frameworków wybór padł na Django.

Serwis od początku był tworzony w wieloserwerowej architekturze z keszowaniem memcache + Apache pozwalającym obsłużyć najwięcej użytkowników na serwer. Struktura modelu treści też pomogla uporządkować istniejącą zawartość. W starej wersji serwis składał się z luźno powiązanych małych stronek. Stworzono prosty model i rozpoczęto migrację ponad 30 000 stron.

Przy tak dużej ilości treści ważne było wyszukiwanie treści. Problem rozwiązał Haystack z Solr/Lucene. Żeby zachować obsługę starych linków wykorzystano mod_rewrite w Apache, oraz zestaw wyrażeń regularnych w Django.

RkBlog

28 November 2009;

Comment article