RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Wydano książkę Two Scoops of Django dla Django 1.6

W zeszłym tygodniu Daniel i Audrey Roy Greenfeld ogłosili wydanie książki Two Scoops of Django dla Django 1.6. Książkę można kupić poprzez sieć Amazon, lub bezpośrednio (choć obecnie obsługiwane są zamówienia większej ilości sztuk). Jest to już drugie wydanie, zaktualizowane i poszerzone na potrzeby nowej wersji frameworka.

Two Scoops of Django to świetna książka i śmiało mogę polecić ją każdemu, kto chce zacząć z Django jak i każdemu, kto chce pisać dobry kod optymalnie wykorzystując możliwości frameworka i zasady pisania dobrego kodu. Nie ma polskiego wydania tej książki, ale to chyba nie powinien być problem? ;)

Z pośród zmian wymienić można oparcie książki o Django 1.6 dla Pythona 2.7 jak i 3.3. Dodano 130 nowych stron (446 w sumie) - poszerzono rozdziały o transakcjach w bazach danych jak i o polach binarnych, bezpieczeństwie aplikacji, własnych skórkach w panelu admina, czy tworzeniu i utrzymywaniu własnych pakietów udostępnianych na pypi. Pojawiło się też pięć nowych rozdziałów dotyczących widoków funkcyjnych, RESTowych zasobach API, deploymencie, czy ciągłej integracji.

RkBlog

Django, 16 February 2014, Piotr Maliński

Comment article