Zaklinacz inaczej

Zmiany
-Osobiste poświęcenie: Możesz poświęcić na pewien okres czasu kilka punktów cechy i otrzymać w zamian podwojoną liczbę „miejsc” na zapamiętanie czarów, dokładnie coś takiego: czarownik poświęca 2 punkty siły, przez co może rzucić dodatkowy czar 4 poziomu, 4 czary 1 poziomu i inne odpowiadające temu kombinacje. Trzeba zwrócić uwagę, że cecha nie może zostać obniżona poniżej 3, oraz istnieje 10% szans że czarownik straci na stałe 1 punkt z poświęcanej cechy. Punkty poświęconej cechy powracają po wykorzystaniu dodatkowych czarów i po odpoczynku.
-Magiczna obecność: Czarownik może zostać wykryty przez czary typu wykrycie magii, tak jakby był magicznym przedmiotem. Jest to spowodowane dużym natężeniem przepływającej w nim magii. Czarownik może wykonać rzut obronny z modyfikatorem –5 by uniknąć wykrycia.
-Wybuch magicznej energii: Czarownik może skupić i wyrzucić z siebie resztki magii przez niego przepływające. Tworzy to kulę magicznej energii zadającej wszystkim (oprócz jego) w promieniu 5 metrów od czarownika 2k6 magicznych obrażeń na poziom czarownika. Czarownik musi mieć możliwość rzucenia przynajmniej jednego czaru z każdego poziomu czarów, które normalnie potrafi rzucać. Osobiste poświęcenie nie może być użyte po wykorzystaniu tej zdolności bez odpoczynku.

Tłumaczenie: Piotr Maliński
Na podstawie materiałów Planet DnD
RkBlog

Forgotten Realms, 14 July 2008

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact