RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 17.03.2008

13 Bertin, tura 28073, witamy w Albionowych wiadomościach.

W Bertinie mieliśmy rzeź sfinksów, feniksów, węży i innych monstrów. Na chwilę obecną w jarze stoi bazyliszek, a drogę na lodowiec blokuje mamut długokły. Dżin padł z ręki sekutnicy, a Lodowy Golem został pokonany przez Learyta. Nie są znane losy glizdy.

Predo został pierwszym maharadżą RaniDillu wygrywając z Nathanem i Alleynem. Sułtanem ponownie został Bloody Fox i utrzymał dotychczasowe prawa i dekrety. Za 5 tur czyli od 6:00 wybory na króla w Albionie. Czy do władzy powróci Nazgul, albo władzę obejmie inny kandydat? Wszystko w rękach katolików.

Dziś mieliśmy zmianę w grze dotyczącą wstępu do KurKor. Nie jest do końca jasne, albo taoiści mogą wchodzić do miasta w dowolnym okresie, a innowiercy tylko w Bertinie, albo też taoiści nie potrzebują tabliczki, a innowiercy nie potrzebują jej w Bertinie.

W Zigurze możemy kupić hełm Wikingosia za pół miliona talarów, lub dwa razy droższy hełm trolli. Kwarcowy sprzęt dostępny jest za milion talarów sztuka, podobnie pirytowe naramienniki i nagolenniki. Nieco tańsza jest zbroja legionisty. Z broni możemy zainteresować się biczami wampa dostępnymi już za 660 tysięcy talarów, szablą dżina za milion, czy golemową włócznią za 176 tysięcy talarów. Na bazarze nie brakuje winogron, wody oligoceńskiej, niebieskich kwiatów z kolcami czy bukłaków.

Marrtika sprzedaje ciekawy zmaksowany sprzęt: pazur sfinksa, troli topór i pirytowy nagolennik. Nie ma obecnie ofert sprzedaży PP. Rafalix poszukuje hełmu legionisty, za który jest w stanie sporo zapłacić. Sprzeda natomiast trolli hełm i miecz dwuręczny. Artvonc licytuje kryształową czaszkę i obecna oferta to 4,6 miliona talarów.

Młodzi rycerze dość często myślą o zostaniu wojownikiem wiary, jednakże jest to dość droga profesja w porównaniu do kupca czy kapłana. Koszt ziemi i postawienie dworku w typowej licytacji to koszt około miliona talarów. Do tego musimy dodać sprzęt jakim chcemy walczyć. Dodatkowo możemy napotkać na limit poziomu od którego władcy umożliwiają zakup dworku. Tak więc pojawia się pytanie – od czego zacząć naszą drogę do wojownika wiary? Mamy dwie ścieżki, pierwsza zależy od polityki władcy i polega na pracy w służbach porządkowych. Za długą i skuteczną służbę możemy dostać dworek lub będziemy mogli go kupić po preferencyjnej cenie. Druga opcja to rozpoczęcie swojego rozwoju od profesji kupca – wyszkolenie zawodów takich jak stolarz, rybak czy destylarz, kowal i produkcja cennych surowców, na których zarobimy na przyszłe wojowanie. Beczki śledzi, czy oleje są cennym produktem, gdyż doświadczeni wojownicy potrzebują ich wiele i to dość często. W zamian za te produkty możemy nabyć lepszy sprzęt, który posłuży nam w przyszłości. Arena jest dość złożoną grą, lecz wystarczy trochę pomyśleć, pokombinować i wszystko da się zrobić.

12 kwietnia planowane jest spotkanie graczy w Krakowie i już teraz na forum można zgłosić swoje uczestnictwo. Dzika Lama już się zadeklarował, tak wiec szykuje się przednia zabawa.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article