RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 20.03.2008

13 Godeto, tura 281133, witamy w Albionowych wiadomościach.

Haszet ubił sfinksa, Hugo van der Boden chimerę a Damianek feniksa. Troll i smok są obecne, a obecności bazyla nie stwierdzono. Powstał także nowy piaskowy dżin. 9 Godeto nie było lodowego golema ani mamuta. Stoi Glizda, lecz nad nią stoją sisheni, co nie wróży jej spokojnych tur.

Marek Wielki trafił na najazd koczownik na Dorostar. Stoczył 9 walk, zdobył 76 doświadczenia i 2 koniki stepowe.

Dziś od 23:50 do 1 w nocy ślub odważnego Artvonca z Lady Violet połączony z gorącą imprezką. Wszyscy są zaproszeni, a im więcej gości tym lepsza zabawa. Esperal de la Visuel nadal szuka małżonki.

Ostatnio kilu rycerzy straciło cenne trofea, czy też wierzchowce. W przypadku kradzieży należy pamiętać iż nie można ukraść założonego przedmiotu, tak więc jeżeli planujemy np. naprawić broń to bez potrzeby ze sobą jej nie powinniśmy nosić. W przypadku ataku i przegranej z niższym, bądź równym poziomem rycerzem tracimy trofeum. Zazwyczaj na pierwszy ogień idzie zawartość kieszeni lub mieszka, a jak nic tam nie ma to stracimy prawie zawsze przedmiot o najmniejszej wytrzymałości. Tak więc w celu uniknięcia wartościowego wyposażenia zaleca się noszenie tzw. śmieci czyli sprzętu o niskiej wytrzymałości jak klapki, turbany, pikowane naramienniki i nagolenniki – nawet jeżeli chodzimy „goli" to powinniśmy mieć je założone i mieć coś w zapasie, gdyby się zniszczyły, gdyż inaczej możemy stracić osła lub muła.

W Zigurze kupić możemy pirytowy nagolennik czy czarny sztylet za ponad 850 tysięcy talarów. Bicz wampa, kościa kosa czy płonące nunchaku to cena około miliona talarów. Minimalna cena kwarcu to 1900 talarów za sztukę. W obrocie znajduje się około 30 sztuk tego kruszcu. Plany obudzenia GorHana spowodowały znaczący wzrost zapotrzebowania na zestawy naprawcze, a co za tym idzie większe zapotrzebowanie na kilofy. Przynajmniej do poniedziałku będzie można produkować i gromadzić zapasy.

Marthines w Zigurze sprzedaje podpisany, lecz legalny pazur sfinksa. Blade Hope za PP sprzeda zmaksowany i wypolerowany pirytowy komplecik. Lord Yondaime natomiast sprzeda 69 olejów z terminem przydatności obejmującym tydzień z GorHanem. rakurai ShogunWielki kupi lub zamówi żaglowiec, nowy bądź używany. Verahin za „cokolwiek" sprzeda diament. Beregrond poszukuje tkacza, który wykona 18 sztuk jedwabiu.

Trwa konkurs na prowadzącego lub współprowadzącego MCK. Dyplomata, o luźnym i neutralnym podejściu do gry, chętny do ciężkiej pracy i wielu nieprzespanych nocy to idealny kandydat. Zgłoszenia w wątku MCK.

Z dniem dzisiejszym ruszył MonsterLog czyli bardziej złożony generator walk z monstrami. Zbiera on informacje o monstrach szacując ich atak i obronę, a także po ubiciu ich sumaryczne rany czy kondycję. Szczegóły w wątku „Chciałbym coś zrobić dla społeczności Albionowej"

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article