RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 22.02.2008

Zaczynamy od monstrów, a dokładniej ich braku. Pokonany przez sekutnicę Gerdę lodowy golem nieobecny był przez cały dzień. Pod smokiem stało ośmiu (czasami nawet ponad 15) rodzimków narbonusów, co w turze 27593 przyniosło kapitulację całej smoczej rodzinki. Aivar z pomocą motylka i marrtiki pokonał piaskowego dżina, Vivienne deFaer pokonał trolla, Damianek pingwina i glizdę, Sir Godzio cerbera i bazyliszka, a rf różowy motylek chimerę. Mamut wciąż czeka na swojego pogromcę.

W Dorostar w Zamku Krzyżowców zmieniły się statystyki islamskich jeńców, których to możemy obić. Obecnie nie mają już po 3K ataku i obrony i przypominają lepszych przestępców jakich możemy spotkać podróżując po dżungli czy stepie.

Polski Ivanhoe objął tron w Albionie na kolejną kadencję. Gratulujemy wygranej i życzymy pomyślnych rządów.

Argosb sprzyja do odwiedzin latarni w Dorostar. Marthines w pełni wykorzystał jeden klucz, lecz niczego nie udało mu się znaleźć. yakuza BEHEMLOT poświęcił dwa klucze, które szybko pękły. Miesiąc pokoju nie zapewnia niestety bezpieczeństwa w górach, o czym boleśnie przekonał się Armagedon tracąc 29 ataku po upadku w przepaść.

A teraz wiadomości gospodarcze. W Zigurze na czas pokoju sułtan podniósł podatek blokując otwarty handel. W Orgrodzie znajdziemy natomiast kilka ciekawych ofert. hełm Obri, hełm Wikingosia jak i Troli hełm to koszt 770K. Zbroja legionisty dostępna jest za 620K, a kwarcowe napierśniki nabędziemy za jedyne 870K. Na bazarze znajdziemy także kością kosę za 720K. Zakochani mogą kupić walentynkowy bukiet kwiatowy za okrągły milion talarów.

Swoje żale na forum wylewało dziś kilku graczy. Nazgul zwrócił uwagę na brak wystarczających ilości kwarcu, którego cena od dłuższego czasu praktycznie nie spada poniżej 1-2K. Hersztowi Gumiakowi nie podoba się dysproporcja w czasie działania czapki niewidki i pyłu. Czapki potrafią działać około 3 tur, a pył nawet 24 tury, przez co jeden pył dziennie i struż prawa wszystkich czapeczkowców będzie mógł wyłapać. Przemycanie używek nie jest zazwyczaj skuteczne, o czym przekonał się podkanclerzy Złowieszczy RK. W Godetto w Orgrodzie skuteczność przemycania miodów wyniosła zaledwie 41% , lecz w Argosb w KorKur już 79 %. Wcześniejsze próby z przemytem w tym samym miesiącu w Albionie i Zigurze dla piw dawały praktycznie identyczne wyniki, tak więc można przyjąć iż skuteczność przemytu zależy nie tylko od poziomu, ale także od miesiąca.

15 marca odbędzie się oczekiwane przez niektórych spotkanie graczy z Trójmiasta i okolic, a już 29 lutego zlot w Krynicy Zdroju.

Wszystkich słuchany Albionowych wiadomości zachęcamy do podzielenia się z nami waszymi wrażeniami i uwagami odnośnie naszej audycji.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article