RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 23.02.2008

W miesiącu bożej przychylności padł z rąk rodzimowierców Troll Hugo, Sfinks oraz Bazyliszek. Demona Morona znajdziemy w furcie piekieł, natomiast Cerber uległ KI-TANowi, a Feniks Armagedonowi. Walki z dżinem nie ustają, lecz bestia nadal stoi. Stoi także zapomniany Mamut długokły. Kilka tur temu odrodził się bazyliszek, natomiast lodowy golem czeka chyba do 1 soriuha. Przy okazji bicia monstrów w górach Cadzik pokonał napotkanego Łowcę Smoków i jako trofeum zdobył konia polskiego wraz z pokaźną sumką talarów.

Wraz z końcem miesiąca pokoju wznowione zostały starcia między rycerzami. Nimum widział herszta Gumiaka z ogierem płodności – być może tym skradzionym przez MuadDiba, który to według doniesień Itiusza de Pawulona biega po Zigurze z hełmem Rogula.

Młodzi katolicy mogą zapisać się do Katolickiej Akademii Mistrzów pomagającej w osiągnięciu poziomu stolnika. W chwili obecnej rekrutacja jest otwarta. Przypominamy także że w Zigurze działa Fundacja Ziguryjska, a w Orgrodzie Fundacja imienia świętego Andrzeja.

Samotne panie informujemy iż narbonus podskarbi Hotty poszukuje drugiej połówki. Takiego ciacha nie można przepuścić!

A teraz wiadomości gospodarcze. W Orgrodzie pojawiło się kilka nowych ofert. Za 620K możemy stać się właścicielem pirytowego nagolennika, a jeżeli potrzebujemy broni to możemy nabyć kością kosę za 770K lub miecz astara czy płonące nunchaku za 1 milion talarów. Skrzydła dedala dostępne są w cenie od 200K. W obrocie znajduje się również duża ilość tanich bukłaków i odchodów.

W Zigurze dostępna jest tarcza dżina za 770K oraz nieco droższa tarcza kwarcowa za 820K. Pirytowy nagolennik może być nasz już za jedyne 495K. Jeżeli chodzi o bronie to w ofercie mamy pazur sfinksa za 990K oraz płonące nunchaku za jedyne 550K.

Ihuarraquax sprzeda prawemu rycerzowi dworek w Albionie. Cena wywoławcza to 350 PP. Sachem sprzeda natomiast zmaksowany kwarcowy napierśnik za klucze, talary i inne towary. Te i inne licytacje znajdziecie na forum.

Co ciekawego czeka nas w Piramidach? Sprawdzał to nasz terenowy reporter Złowieszczy RK. Piramidę zasiedla sfinks, a także skorpiony, mumie i przestępcy. Pokonanie mumii daje podkanclerzemu 14 punków doświadczenia. Mumia ma około 350 ataku, 300 obrony, 1500 ran i 500 kondycji. Pokonanie przestępcy Szejka Am-Ala to 10 punktów doświadczenia. Znaleźć możemy mikstury życia, wino, bandaże, a także inne przedmioty przy szkieletach zmarłych rycerzy. W piramidach możemy także stracić kilka punktów z maksymalnych tur życia, co jest znacznie mniej dotkliwe niż starzenie się w katakumbach. Oczywiście należy zaopatrzyć się w dużą ilość pokarmu oraz lekarstw, jako że wiele z nich zgubimy w czasie przeszukiwania piramid. Podobnie będzie z talarami, tak więc jeżeli masz ich więcej to daj zaufanemu graczowi do potrzymania.

Już niebawem w Albionowych wiadomościach krótkie reportaże na ciekawe tematy związane z grą. Zapraszamy do regularnego słuchania.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article