RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 24.02.2008

Mroczne moce powstały by terroryzować krainy, a wraz z nimi powstał piaskowy dżin. W turze 27622 padł Troll Hugo pokonany własnoręcznie przez Argemkę. Uległ także bazyliszek, sfinks i boduika pokonana przez Mściciela. Samar Kamel Khanafer donosi iż mamut stoi i ma się całkiem dobrze. Glizda też trzyma się twardo, lecz na jej skalp poluje już grupa sishenów. Lodowego golema nie ma, być może popija miodek z Aivarem w Hardronie...

Czuwajka Młodsza, żona MuaDdiba, czując przypływ ciemnych mocy pokonała Stacha Mocnego oraz Vander ReveNa zabierając jako trofea młot Toorusa oraz Troli Topór. Po drugiej stronie barykady witaź Czarny brat pokonał na pustyni MuadDiba.

Ciemne moce zapewne sprawiły że pod opiekę Złowieszczego RK i Ino X trafiła Chryzanta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt iż Chryzanta piastuje stanowisko dziewicy na wyspie dziewic. Błąd został poprawiony i wychowanka znikła... Co to za czasy że pod opiekę dają nam tylko nie-dziewice... ?

Do wydarzenia roku pretenduje wygrana Von Fiederhorfa z krzyżowcem Durexem. Walka odbyła się na arenie i przyniosła Fiederhorfowi zmaksowaną kością kosę. Niezwykłe w całym tym zdarzeniu jest fakt iż Fiederhorf jest już dziadzią. Otrzymuje -186 kary do parametrów, co pozostawia go z 10 ko i 10 ran.

Jeżeli lubisz skakać po lesie czy tajdze i zastanawia cię ile doświadczenia zdobyłeś pokonując zwierzęta i przestępców, czy też jaki jest udział np. skór w zdobytych trofeach to zapewne spodoba ci się nowy generator Złowieszczego o nazwie „Expomat" - wystarczy wkleić wpisy z dziennika, a on wygeneruje ciekawe statystyki. Szczegóły znajdziemy na albionowym forum.

A teraz wiadomości gospodarcze. W Zigurze możemy okazyjnie nabyć zbroję legionisty za jedyne 440K. Natomiast tarcza legionisty, czy hełm obri to wydatek rzędu jednego miliona talarów. Nieco tańsza jest tarcza kwarcowa, dostępna za 820K. Nadal za 550K dostępne jest płonące nunchaku. Młodych ucieszy zapewne informacja iż osiołki dostępne są w cenie od 16 tysięcy talarów.

Pojawiło się wiele nowych licytacji, lecz należy zwrócić uwagę na rycerza wystawiającego towar, gdyż wielu z nich to czarnolistowcy.

Dzisiejszy reportaż przygotowany z pomocą dwóch uroczych sishenek (w tym jednej różowej) poświęcimy walce z monstrami. Walka z monstrami nie jest łatwa, a monstrobujcą nie staje się wraz z pasowaniem na sishena. By zostać monstrobujcą potrzebny jest sprzęt, zaplecze jak i pomoc innych graczy – zarówno w walce jak i pomoc w przygotowaniach. Senior i małżonek są ważni, gdyż odejmują 20 procent ataku monstrum. Do tego zyskujemy jedną lub dwie zaufane osoby do współpracy. Mimo to planując pokonanie monstrum musimy mieć kilkuosobową grupę zdolnych do walki rycerzy. Nie musimy być od razu sishenem w lśniącym kirysie. Najważniejsze jest by tak dobrać sprzęt by tracić jak najmniej kondycji nie padając zarazem na rany, a jak jesteśmy pewni że monstrum nie przebije się przez naszą obronę to możemy wykorzystać beczki śledzi. Walka z monstrami może wydawać się łatwa, lecz taka nie jest. Koszty pokonania jednego z lepszych monstrów są bardzo wysokie - począwszy od olejów i stali na naprawy po duże ilości wywarów herbacianych, beczek śledzi czy wódek. Nasze możliwości możemy oszacować porównując nasze cechy z cechami monstrów wywróżonymi u amazonek. Przykładowo atakując piaskowego dżina możemy spodziewać się iż ma atak dochodzący nawet do 3000, natomiast pleistoceński pingwin może mieć go niepełny tysiąc.

Życzymy wszystkim powodzenia w Albionowych zmaganiach i zapraszamy na kolejne wydanie Albionowych wiadomości.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article