RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Albionowe wiadomości 4.03.2008

Wiadomości zaczynamy od raportu działu gospodarczego. piekielnica Tabitha wywróżyła z gwiazd ceny kwarcu i szmaragdów, które możemy znaleźć na Przełęczy Roha. W Zigurze w środku dnia było już 57 szmaragdów w cenie od 35 do 50 tysięcy talarów. W KurKor 16 a w Albionie 7 sztuk po około 60 tysięcy talarów. Z biegiem dni należy spodziewać się spadku cen we wszystkich krainach. W przypadku kwarcu to w RaaniDill dostępne było prawie 70 sztuk w cenie od 2000 do 2400 talarów, w Zigurze 30 sztuk od 2000 do 3000 talarów. Tanie szmaragdy dostępne dla każdego to z jednej strony zaleta, z drugiej natomiast problem dla graczy, którzy PP na odmłodzenie zdobywali sprzedając nadmiarowe szmaragdy. Zmiana ta jeszcze bardziej ograniczy ilość ofert sprzedaży PP za talary czy przedmioty.

6 Gortida padł Lodowy Golem i jak na razie śpi spokojnie gdzieś w górach. Nie ma także piaskowego dżina. Dwa sfinksy upolował Amidagaoul. Shinobi Shadow pokonał plejstoceńskiego pingwina i zdobył rubinowy naszyjnik. Gryfa pokonał Kamiz, a Trolla Argemka. Mamut stoi, możliwe że stoi także glizda. Przez pewien czas nie było Strażnika Jamy, lecz teraz znów blokuje dostępu do wyżyny.

Pasterz Upiorów zauważył że od prawie dwóch tygodni nie było doniesień o znalezieniu kryształowej czaszki. Czyżby autor szykował jakieś zmiany odnośnie czaszek i polany?

Król Albionu, Polski Ivanhoe rozdaje swoim poddanym relikwie. Sułtan Bloody Fox natomiast poszukuje dostawców pyłu.

Wercyngetorys na łamach forum zastanawiał się jaka profesja jest lepsza i jaką wybrać – czy narbonusa, czy też sishena. Zauważył też że jakby trochę ubyło sishenów, a przybyło narbonusów. Dyskusję znajdziemy w wątku „PYTANIA część piąta"

W Zigurze ceny wysokie. 1 milion talarów to cena hełmu obri, kwarcowego napierśnika, kościej kosy czy szabli dżina. Pirytowy naramiennik dostępny jest w cenie 330 tysięcy talarów, płonące nunchaku kupimy za 800 tysięcy talarów. Nie brakuje również bananów potrzebnych do zdobywania lian. Na bazarze znajdziemy także 200 błogosławionych ikon i 100 poświęconych relikwi.

Realista poszukuje HRowca (Haerowca :D) czyli rycerza organizującego innych rycerzy do transportu surowców. Marko z Leśnej chętnie kupi antyczną tarczę achajską, natomiast Sir Dzidek sprzedaje antyczny topór achajski. Jak widać latarnia to duży biznes. Fyfti jednorazowo sprzeda 400 pp dziś po 21.

Z przyjemnością informujemy że mężny rycerz Kwapi ma już 43 wychowanków.

RkBlog

Arena Albionu, 26 July 2008, Piotr Maliński

Comment article