Auron

Dzięki głębokiej medytacji, smopoświęceniu i głębokiej wierze Auron staje się łącznikiem tego co boskie i tego co śmiertelne. Za pomocą swej duszy skupiają ogromne ilości boskich energii stając się wysłannikamia samych bogów. Zdolności tych nie da się nauczyć od kogoś. Potrzeba wiele samozaparcia, wiary i poświęcenia. Auronami najczęściej zostają Paladyni i Antypaladyni, chociaż kapłani też często nimi zostają.

 • Wymagania
  - Bazowa premia do ataku: + 5
  - Atuty: Ulepszone odpędzanie
  - Umiejętności: Wiedza (religie) 5, Czarostwo 5, Koncentracja 4
  - Specjalne: Zdolność rzucania pierwszopoziomowych czarów kapłańskich. Zdolność karcenia lub odpędzania nieumarłych.

 • Zdolności klasowe
  - Kości wytrzymałości: k10
  - Umiejętności klasowe: Koncentracja, Rzemiosło, Leczenie, Wiedza (religie), Profesja, Jeździectwo, Czarostwo
  - Punkty umiejętności na poziom: 2 + modyfikator z intelektu

  Poziom Podstawowa premia
  do ataku
  Wytrzymałość Refleks Siła Woli Zdolności Czary
  1 +0 +2 +0 +2 Dodatkowa aura, aura odegnania -
  2 +1 +3 +0 +3 Wydłużona aura +1 poziom klasy czarującej
  3 +2 +3 +1 +3 Dodatkowa aura, Wydłużone ogniskowanie -
  4 +3 +4 +1 +4 Synchronizacja mocy +1 poziom klasy czarującej
  5 +3 +4 +1 +4 Dodatkowa aura, Wydłużona aura -
  6 +4 +5 +2 +5 Aura połączenia +1 poziom klasy czarującej
  7 +5 +5 +2 +5 Dodatkowa aura, Podwójne skópienie -
  8 +6 +6 +2 +6 Szybkie skópienie +1 poziom klasy czarującej
  9 +6 +6 +3 +6 Dodatkowa aura, Wydłużona aura -
  10 +7 +7 +3 +7 Potrójne skópienie +1 poziom klasy czarującej
 • Biegłość w broni i zbroi: Biegły jest we wszystkich prostych i żołnierskich broniach oraz we wszystkich zbrojach i tarczach.
 • Dodatkowa aura: Zaczynając od 1 poziomu i co kolejne 2 poziomy Auron otrzymuje atuta aury, dla której spełnia wymagania.
 • Wydłużone ogniskowanie: Aury utrzymują się o rundę / 2 poziomy dłużej
 • Synchronizacja mocy: Auron może rzucać czary kapłańskie w czasie działania aur, ale musi wykonać test Koncentracji ST 10 + liczba aktywnych aur.
 • Aura połączenia: Auron może połączyć się duchowo z towarzyszami, jeżeli ci są w obszarze działania aury. Dzięki temu obszar aury rozszerza się tak, jakby każdy członek ją generował.
 • Podwójne skópienie: Auron może emanować na raz dwiema aurami. Mogą być to aury tego samego typu, a premie/kary kumulują się.
 • Szybkie skópienie: Auron może wygenerować aurę jako akcję darmową.
 • Potrójne skópienie: Auron może emanować na raz trzema aurami. Mogą być to aury tego samego typu, a premie/kary kumulują się.

  Aury
  Aury to zestaw atutów umożliwiający generowanie boskich aur wprost z twojej duszy. Każda aura ma swoje zalety ale używając jakiejś musisz poświęcić część swoich odpędzań/karceń nieumarłych, które przysługują ci dziennie.
  - Aura I poziomu: Charyzma 13 lub większa, Poświęcane odpędzenia/karcenia 2
  - Aura II poziomu: Charyzma 15 lub większa, Poświęcane odpędzenia/karcenia 3
  - Aura III poziomu: Charyzma 17 lub większa, Poświęcane odpędzenia/karcenia 4
  Aura obejmuje obszar w odległości do 10 stóp wokół Aurona i obejmuje działaniem wszystkich sojuszników lub wszystkich wrogów, w zależności od działania aury. Wszystkie premie lub kary jakie aury dają traktowane są jako premie i kary z morale, chyba że podano inaczej. Jeżeli aura wymaga rzutu obronnego, to ma on ST 10 + poziom aury + modyfikator charyzmy. Aktywacja aury jest akcją będącą odpowiednikiem ruchu i nie prowokuje ataków okolicznościowych. Aura działa przez 3 + modyfikator z charyzmy rund. Rozproszenie aury przed jej upływem wymaga testu Roztropności ST 15. W czasie trwania aury nie można rzucać czarów, odpędzać czy karcić nieumarłych.

 • Aura odegnania - Istoty o przeciwnym charakterze oraz nieumarli muszą co rundę wykonywać rzut na Siłę Woli inaczej wpadną w popłoch, będą chciały oddalić się od Aurona. Jeżeli wynik testu będzie mniejszy minimum o 4 od wartości ST to istota wpada w panikę, jeżeli różnica będzie mniejsza to istota zachowuje kontrolę nad swoimi poczynaniami, ale otrzymuje karę -2 do testów ataku, obrażeń i rzutów obronnych dopóki nie opóści obszaru objętego aurą.
 • Wydłużona aura - Za pomocą tej aury Auron może zwiększyć o 4 stopy obszar działania kolejnej aury, wywołanej po tej, lub wywołanej razem z nią. Premie kumulują się.
 • Aura zemsty - Auron wykonując test na Siłę Woli (ST 10 + poziom aury + modyfikator charyzmy) może wzbudzić w sobie rządzę zemsty. Otrzymuje premię z morale +4 do siły i rzutów obronnych przeciw strachowi i panice.
  Aury możesz tworzyć sam...
  RkBlog

  Rasy, klasy, potwory i przedmioty, 14 July 2008

 • Comment article
  Comment article RkBlog main page Search RSS Contact