RkBlog

Hardware, programming and astronomy tutorials and reviews.

Defence of the Goblin

Opis i porady dla rozgrywki "Defence of the Goblin"

Defence of the Goblin to jeden z dodatków jaki możemy pobrać:
dotg3
Po pobraniu należy zrestartować grę. W mapach ("gra z innymi") pojawi się nowa plansza "Defense of the Goblin" wraz z erą "DotG". W tej rozgrywce istnieją dwie strony po trzech graczy każda. Rozgrywkę zaczynami tylko z przywódcami i nie możemy rekrutować jednostek. Celem jest zabicie goblina przeciwnika, lecz co najciekawsze - przywódcy są nieśmiertelni - po zabiciu przywódcy pojawi się on w swoim zamku z połową punktów życia. Dodatkowo możemy ulepszać przywódców - zwiększać punkty życia, liczbę ataków i obrażenia, jak i kupować nowe bronie. Tak więc możemy otrzymać krasnoludzkiego grzmiotomłota, który ma 10 strzałów a nie jeden. To samo tyczy się przeciwnika, więc zwycięstwo zależy od podjętej strategii ulepszania oraz taktyki (zazwyczaj trzeba zabić goblina za jednym podejściem, inaczej wróg go uzdrowi i osaczy atakującego).

Wybór przywódcy


Sklepy, Bank

Rozwijając swoją postać możesz pójść dwoma ścieżkami - kupując ulepszenia na bieżąco za gotówkę, lub przez kilkanaście pierwszych rund nie kupować nic, tylko zbierać procenty (starając się zarazem wycisnąć więcej złota z wiosek i odświeżając przyrost z 10%). Druga może jest bardziej złożona, ale po kilkunastu rundach powinieneś mieć 3000 lub więcej złota, co powinno starczyć do stworzenia przywódcy z > 100 PŻ, około 10 atakami i obrażeniami na poziomie 20-30 :nice: Postać rozwijana na bieżąco osiągnie taki poziom znacznie później.
dotg2

Co kupować - rozwijanie postaci


Rozwijanie Creeps

Ulepszanie wieśniaków jest ryzykowne, gdyż dowódcy przeciwnika po kilkunastu rundach będą na tyle silni, by zabijać w jednym podejściu każdego "creeps" (choć zależy to od graczy i ich strategii). Kupowanie Yeti czy ulfserkerów przynosi ograniczone korzyści, w szczególności w dalszej części gry.
dotg1
Ulepszone creeps dały przewagę, lecz albo padną jeden po drugim atakując dowódcę wroga, lub przeciwnik ulepszy swoje creeps
RkBlog

Wesnoth, 14 July 2008,

Comment article