SurvivalXtreme, 3pSurvival i 2vs2survival

W dodatkach znajdziemy kilka ciekawych rozgrywek "na przetrwanie", w które dość często gra się na serwerze Wesnoth. Oto przegląd kilku z nich.

SurvivalXtreme

Po pobraniu dodatku "SurvivalXtreme" i zrestartowaniu gry pojawi się kilka map oraz oraz o takiej samej nazwie.
wes_surv6
wes_surv1
W tej rozgrywce dowodzimy tylko przywódcą, lecz za złoto możemy go ulepszać (zwiększać punkty życia, obrażenia itp. można także kupować różne bronie). Celem jest pokonanie chmary wrogich jednostek oraz wrogich przywódców, którzy również są ulepszeni w porównaniu do oryginału (i to bardzo nawet). Domyślna era umożliwia wybór jednostki z poziomów od 0 do 4, lecz zazwyczaj w rozgrywkach sieciowych stosuje się jednostki 0 i 1 poziomu.
wes_surv2
wes_surv3
W sklepach można leczyć się (10 sztuk złota) oraz kupować ulepszenia i bronie. Na starcie koniecznie musimy podnieść Punkty Życia do około 100-150, a także zwiększyć zadawane obrażenia. Jeżeli nasza jednostka nie ma broni dystansowej lub do walki w zwarciu możemy dokupić (najlepiej magiczne), nie należy kupować broni z berserkerem, gdyż dość szybko nas zabiją. Ważna jest także szybkość - kto pierwszy dobierze się do wroga zacznie zarabiać (i można także uciec do sklepu szybciej). Walka w SurvivalXtreme wygląda nieco inaczej. Za każdą zabitą jednostkę otrzymujemy złoto, a także 3 punkty ruchu. W rundzie naszej jednostki możemy zabić po kolei kilka albo i więcej jednostek wroga dzięki tym dodatkowym trzem punktom ruchu. Należy pamiętać że wrodzy przywódcy są ulepszeni i tak ostatni ma 1500 PŻ i dysponuje (w zależności o typu jednostki) atakiem typu 9x100 :nice:

3pSurvival i 2vs2survival

Te rozgrywki są nieco inne - nasz przywódca może normalnie rekrutować jednostki, lecz nie ma sklepu z ulepszeniami. Walczymi przeciw generowanym w określonych turach wrogimi jednostkami. Wraz z upływem rund przeciwnicy stają się silniejsi, aż do otworzenia przejścia do wrogiego przywódcy.
wes_surv4
wes_surv5
W 3pSurvival każdy gracz jest oddzielony i musi radzić sobie sam. 2vs2survival jest nieco łatwiejsza i gramy w dwóch dwuosobowych zespołach. W tych rozgrywkach ważne jest posiadanie kilku, kilkunastu silnych jednostek (wyższych poziomów) i wcześniejsze zaznajomienie się z przebiegiem rozgrywki (jacy przeciwnicy się pojawią i gdzie).
RkBlog

Wesnoth, 14 July 2008

Comment article
Comment article RkBlog main page Search RSS Contact